bgb

Наукова школа доктора біологічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Лизогуба В. С. сформованав 90-х рр. ХХ ст.

Його наукова школа налічує 11 кандидатів і 2 доктори наук. Випускники  працюють у ВНЗ України та за кордоном.

У 2008 р. за його активної участі в Черкаському національному університеті створено Науково-дослідний інститут фізіології імені Михайла Босого, у 6 відділах якого працюють 5 докторів наук і більше 30 наукових співробітників. Володимир Сергійович є одним із авторів нового наукового напряму фізіології нейродинамічних функцій мозку. Для проблематики, яку розробляють викладачі й аспіранти під його керівництвом, характерна актуальність і наукова новизна, практична цінність.

Професор В. С. Лизогуб розвиває наукові зв’язки з Інститутом фізіології імені О. О. Богомольця НАН, іншими науковими установами, навчальними закладами України й інших держав. Він є автором 236 наукових праць, 21 навчально-методичного посібника, 5 свідоцтв і деклараційних патентів. Отримані наукові результати, створені нові методики та програмне забезпечення досліджень стали основою для виготовлення серії приладів «Діагност».

Прилади впроваджено в навчальний і науковий процес, їх використовують у вищих навчальних закладах Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, інститутах АН України, Академії педагогічних наук України та Академії медичних наук України, які досліджують фізіологію мозку. Володимир Сергійович був членом ВАКу, нині – член науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України, спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій і редакцій наукових журналів. Нагороджений почесними грамотами Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, Черкаської обласної адміністрації та обласної ради, Міністерства освіти і науки України.