Кваліфікаційна робота – це вид підсумкової атестації, що може бути передбачений на завершальному етапі здобуття освітнього ступеня бакалавра/магістра для встановлення відповідності набутих здобувачами результатів навчання (компетентностей) стандартам вищої освіти.
Керуємося Положенням про курсові й кваліфікаційні роботи і розробленими кафедрами методичними рекомендації для конкретної спеціальності.
Бажаємо цікавих результатів дослідження та успішного захисту!
Щодо перевірки на відсутність плагіату
1. Роботу на плагіат перевіряємо повністю. Всі допоміжні матеріали бажано винести у додатки.
2. Абсурдною є фраза “пороговий відсоток плагіату”. Плагіату не може бути у роботі навіть в обсязі одного речення.
3. UniCheck визначає текстові збіги. Причиною текстових збігів можуть бути цитати (вони в лапках і з посиланням), мовні кліше (вони не займають речення і цілі абзаци!, а лише кілька слів), бібліографічний опис, а також плагіат і самоплагіат.
4. Щодо текстових збігів у першому оглядовому розділі. Оглядовість не означає копіювання з підручників означень, формул, роз’яснень тощо, тобто копіювання взагалі чогось, що не взято в лапки. Огляд полягає в аналізі джерельної бази, щоб визначити актуальність проблеми, а також що вже зроблено і що є невирішеним. Варто порівнювати кілька джерел, перефразовувати і подавати своїми словами фрагменти джерел, які Вам зрозумілі та безпосередньо стосуються Вашого дослідження. З такого опису буде зрозуміло чи володієте Ви означенням або методикою.
Примітка для здобувачів, які мають бажання провести повторну перевірку роботи у системі UniCheck
У разі повторної перевірки роботи з власної ініціативи здобувача (зокрема після коригування роботи у разі виявлення плагіату при первинній перевірці кафедрою) здобувачу слід зайти на офіційний сайт UniCheck й скористатися on-line chat’ом (у правому нижньому куті). Далі згідно з інструкціями перевірити роботу. Результат перевірки й оновлений текст роботи надіслати відповідальному від кафедри за перевірку кваліфікаційних робіт.
Примітка для здобувачів, які повторно захищають кваліфікаційну роботу
У разі повторного складання державних екзаменів чи захисту кваліфікаційних робіт, згідно з пунктом 3.15 Положення про державну екзаменаційну комісію “Студенти, які не атестовані у затверджений для них термін і не склали державні іспити або не захистили випускну роботу (проект), мають право на повторну атестацію в наступний термін роботи екзаменаційної комісії протягом трьох років після закінчення Університету. Повторно складаються тільки ті державні іспити, з яких була отримана незадовільна оцінка, з урахуванням змін у навчальних програмах цих дисциплін.“
Якщо після закінчення пройшло більше трьох років, то потрібно здобувачу поновитися не менше, ніж за семестр. Якщо тему затверджено у попередні три роки, то здобувач має в заяві про поновлення вказати номер і дату наказу про затвердження теми. Якщо тему затверджували раніше, то тема має бути переглянута (є поняття актуальності) і затверджена за новою заявою.
При написанні кваліфікаційної роботи керуємося:
Принципами академічної доброчесності
+
Положенням про курсові й кваліфікаційні роботи (з урахуванням Методичних рекомендацій для закладів вищої освіти з підтримки принципів академічної доброчесності (Лист МОН України від 23.10.2018 № 1/9-650)
+
Методичними рекомендації для спеціальності, розробленими кафедрами згідно із Шаблоном для розробки Методичних рекомендацій до написання та захисту курсових і кваліфікаційних робіт із урахуванням специфіки спеціальності.