bgb
 
 
 

111ттт

Читати — це модно! Буккросинг-клуб «Freebook» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького допоможе Вам робити це легко та зі смаком.

«Freebook» — це один із перших осередків буккросингу у Черкасах, який має інтерактивні полички з найцікавішими книгами сезону в університеті та в різних організаціях міста.

«Буккросинг — це не тільки обмін артефактами. Книжки мають внутрішню енергетику, і ти автоматично встановлюєш таємничу комунікацію з її наступним користувачем» Юрій Макаров

Буккросинг – це всесвітнє, інтелектуальне явище, процес «звільнення» книг, як кажуть  самі буккросери. За правилами, треба зареєструвати книгу на сайті книгоманів, де їй нададуть серійний номер із спеціальними наліпками. А потім «забути» книгу десь у громадську місці: в кафе, парку, транспорті, щоб інші змогли її знайти і прочитати.  У 2001 році американець Рон  Горнбекер  залишив перші 20  книг з пояснювальними написами в холі готелю. А через півроку на його сайті було 300 активних користувачів, які «відпускали» книги. Буккросинг  по-черкаськи відрізняється від класичного варіанту – ми створюємо захищені інтерактивні полички, куди можна відпускати книги.

13 вересня 2010 року почав свій відлік черкаський студентський буккросинг. Цього дня було презентовано неформальний буккросинг-клуб «Freebook», створений за ініціативи викладача кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації Людмили Солодкої та студентки Юлії Кнюпи.

На сьогодні ідею популяризувати культуру читання серед черкасців підтримали різні міські заклади та організації. Найперша поличка, з якої почався відлік клубу, обладнана в НК № 1 університету в 321 аудиторії. Крім того, інтерактивні полички є у кабінеті відділу виховної роботи, приміщенні Студентської ради, Науковій бібліотеці імені М. Максимовича. Партнерами  клубу стали гурток «Юні кореспонденти» ЦДЮТ, редакція газети «Нова Доба»,  кафе «Fika»,  бутик «Lady Rо»,  «Черкасиводоканал»,  ЦР «Дитяча Академія ім. Ейнштейна» Золотоніська школа-інтернат, творча майстерня «Artbook». Загалом у різних організаціях міста обладнано 15 інтерактивних поличок «Freebook». На кожній містяться правила участі в проекті,  табличка з логотипом клубу та інформацією про всіх партнерів, а книги оздоблюються фірмовими наліпками «Freebook». 

Наразі на поличках клубу в книгооберті перебувають більше  500 книг. Серед них – твори Оксани Забужко, Любка Дереша, Кузьми Скрябіна, Юрія Андруховича, Світлани Пиркало, Ірен Роздобудько, Марії та Сергія Дяченків, Євгенії Кононенко, Андрія Кокотюхи, Сергія Жадана та багатьох інших відомих авторів й української, і світової літератури.

Активісти клубу двічі взяли участь у Всеукраїнському буккросингу «Мандри книги — 2011» та «Книга в мандрах — 2016», мета якого популяризувати читання серед молоді.

Клуб має свій канал на YouTube, де започаткувано щомісячні випуски відеоблогу. Будь-хто з учасників клубу може стати героєм випуску та поділитися враженнями про прочитану книгу, а також порекомендувати її іншим.

Девіз клубу: живи яскраво, читай цікаве. Тому клубівці постійно беруть участь в різних яскравих молодіжних заходів в університеті та місті (квести, флешмоби, літературні читання, зустрічі з модними українськими письменниками, круглі столи та експертні обговорення за участю громадськості міста).

Ініціативна група проекту започаткувала кілька заходів, які стали традиційними. День «Freebook» внесено до переліку загальноуніверситетських щорічних заходів і тепер щорічно відзначається 8 грудня із залученням студентів, викладачів та громадян міста. До Дня студента буккросери уже третій рік поспіль організовують  «Фотосушку». А  під час «Мистецьких зустрічей з «Freebook» можна поспілкуватися з цікавими авторами.

Всю інформацію про клуб, умови реєстрації, новини про події та акції з життя клубу можна знайти на блозі (http://freebook-ck.blogspot.com/) та в групі у соціальній мережі Facebook чи шукати профіль freebookche Instagram Там же зазначено інформацію про  партнерів та створено альбоми зі світлинами книг з інтерактивних поличок, які постійно оновлюються.

Приєднатися до нас Ви може

у соціальній мережі : facebook.com/freebook.ua

Наш блог: freebook-ck.blogspot.com