ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: (067) 83 09 612, (063) 80 32 971, (0472) 31 72 82
 
20.05
2024

Філологи ЧНУ вчили черкасців читати орнаменти на українських рушниках

«Музей українського рушника» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького активно долучився до заходу, проведеного до Всесвітнього дня вишиванки в міському сквері «Юність».

Детальніше...
20.05
2024

Актуальні питання розвитку туризму обговорювали на засіданні гуртка студенти ННІ економіки і права

У межах відзначення тижня науки в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького кафедра туризму і готельно-ресторанної справи провела засідання наукового гуртка «Туризмологія: наука і практика».

Детальніше...
20.05
2024

Молодих науковців Черкаського національного відзначили обласною премією

З-поміж десяти лауреатів обласної премії за вагомі досягнення в освітній і науковій сферах і двоє молодих науковців Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Детальніше...
20.05
2024

Науковці ЧНУ провели конференцію в межах проєкту «Вища та середня школа — співпраця заради майбутнього»

 У межах Днів науки в Черкаському національному університеті імені Богдана  Хмельницького 16 – 17 травня відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Зарубіжна література та англійська мова: орієнтири, напрями, методика й інновації» у змішаному форматі.

Детальніше...
20.05
2024

Науковці ЧНУ провели науково-методичний семінар спільно з колегами з університету ім. Яна Длугоша (Польща)

Науковці ННІ міжнародних відносин історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького взяли участь у науково-методичному семінарі за участю колег з університету ім. Яна Длугоша (Польща).

Детальніше...
18.05
2024

Ректор вітає науковців

Шановні колеги! Традиційно в Україні у третю суботу травня відзначають День науки. Ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького вітає всіх науковців:

Детальніше...
18.05
2024

Студентам ЧНУ гостьову лекцію провели викладачі Університету Західної Англії

У межах проведення днів науки в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася гостьова лекція «British Education System: A-Levels to Masters».

Детальніше...
18.05
2024

До 20 річного ювілею кафедри туризму і готельно-ресторанної справи в ЧНУ провели наукову конференцію

16 травня, традиційно у День вишиванки, в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася VIII Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Туризм і гостинність: стан, проблеми, перспективи».

Детальніше...
17.05
2024

Здобувачів ступеня доктора філософії ознайомили з особливостями підготовки та захисту результатів наукових досліджень

Цікавим і корисним інформаційним заходом, що відбувся на тижні науки у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, став науково-методичний семінар «Підготовка доктора філософії: освітня і наукова компоненти, гранти й проєкти, академічні мобільність і доброчесність».

Детальніше...
17.05
2024

«Не носиш вишиванку — донать на ЗСУ!»: у Черкаському національному організували акцію

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького відзначив День вишиванки. Викладачі та студенти усіх навчально-наукових підрозділів університету вбралися у святкові вишивані сорочки, сукні, сучасний одяг з елементами, вишиваними українським орнаментом.

Детальніше...
17.05
2024

Черкаський національний університет здобув звання «Амбасадора впровадження екоініціатив»

Тема формування екологічно свідомої молоді завжди лежала у фокусі уваги Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Виховання молоді відбувається крізь призму формування комплексного світогляду, який вміщує й формування екологічного  мислення.

Детальніше...
17.05
2024

Соціально-економічний і політичний розвиток країн Східної Європи був у центрі уваги учасників наукової конференції

Науковці ННІ міжнародних відносин історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького взяли участь у Всеукраїнській науковій конференції із міжнародною участю «Соціально-економічний і політичний розвиток країн Східної Європи (XVI — XXI ст.)» в режимі онлайн та підтримали ініціативу історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, як партнера по грантових освітніх і наукових проєктах.

Детальніше...
16.05
2024

Хор ім.Г. Верьовки привітав ЧНУ з Днем вишиванки

16 травня, у міжнародний День вишиванки, у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького лунали українські пісні у виконанні Національного академічного заслуженого українського хору імені Григорія Верьовки. Це стало подарунком університетській спільноті від делегації українських митців, культурних і громадських діячів, які приїхали на Черкащину.

Детальніше...
16.05
2024

Відбулася конференція з аграрної історії, яка об’єднала науковців із різних куточків України

У межах Тижня науки відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Соціокультурний простір України другої половини ХІХ – першої третини ХХ ст.: селянський світ».

Детальніше...
 
 

Напередодні сторіччя Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького інформаційне агентство «Нова Доба» розпочала новий проєкт, присвячений спогадам студентів про навчання в закладі вищої освіти.

Про низку позитивних моментів, які є одним цілим, публічні виступи перед правоохоронцями та специфіку роботи психолога розповіла старший психолог відділу психологічного забезпечення управління кадрового забезпечення ГУНП у Черкаській області, майор поліції Наталія Гавриш.

Що Вам найбільше запам’яталося за період навчання в Черкаському національному?

— Під час навчання сталося багато приємних подій та позитивних моментів. Зараз важко виокремити один із них, адже цікаві лекції, діяльність студентської ради, поїздки в Сокирне, у «Черкащанці» — однаково запали в душу та нині сприймаються як єдине ціле. Мені подобалося дружнє ставлення викладачів до студентів, окрім цього, до педагогів завжди можна було звернутися за допомогою.

Чому вирішили здобувати фах психолога в ЧНУ?

— Після школи я не розглядала інші університети, окрім ЧНУ, бо завжди хотіла залишитися в Черкасах та бути ближчою до батьків і друзів. Також на базі закладу проводили підготовчі курси для абітурієнтів. Після них зрозуміла, що в університеті працюють кваліфіковані викладачі, які зможуть дати мені необхідні знання.

Які знання й навички, здобуті під час навчання, знадобилися в професійній сфері?

— Нині в роботі я послуговуюся багатьма навичками. По-перше, педагоги навчили як нівелювати страх під час публічних виступів та бути впевненою в собі. Мені часто доводиться тримати аудиторію, у складі якої — представники правоохоронних органів. Також викладачі наголошували, що необхідно сприймати людей такими, якими вони є насправді. Тому психолог має не лише пізнати соціум, а й навчити інших жити з їхніми проблемами.

Що хочете побажати Альма-матер до 100-річчя?

— Хочу побажати абітурієнтам, які планують вступати в ЧНУ, не сумніватися в собі й своєму виборі. Усі, хто здобуватимуть фах психолога мають зрозуміти, що люди асоціюватимуть вас із «чарівною паличкою», а тому чекатимуть миттєвого результату. Тож раджу здобувати знання, аби надавати кваліфіковану допомогу. Адже психолог — це людина, яка вислухає і підкаже правильний напрям. Найкращим викладачам університету, яких порівнюю з другою родиною, віри в себе, а також вдячності від студентів і випускників.

Спілкувалася журналістка «Нової Доби» Наталія Кузнєцова