ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: (067) 83 09 612, (063) 80 32 971, (0472) 31 72 82
 
24.05
2024

Олександра Дем'яненко взяла участь у конференції майбутнього

До конференції майбутнього, яка проходила в австрійському Університеті природних ресурсів і наук про життя (Universität für Bodenkultur, BOKU), долучилася начальник міжнародного відділу, доцентка Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександра Дем'яненко.

Детальніше...
23.05
2024

Черкаські медійники збирають на «Мавіки» для військових на Харківщині

Випускниця Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, медійниця і волонтерка Вікторія Хамаза просить підтримати черговий збір на допомогу для військових.

Детальніше...
23.05
2024

Аліна Нечипоренко повернулася з Чемпіонату Європи з комбат дзю-дзюцу з перемогами

Студентка ННІ фізичної культури, спорту і здоровʼя Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Аліна Нечипоренко виборола призові місця на Чемпіонаті Європи з комбат дзю-дзюцу (вікова категорія 18+).

Детальніше...
23.05
2024

Випускниця ННІ української філології та соціальних комунікацій посіла друге місце у фіналі II туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2024»

На всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2024» в номінації «Українська мова та література» Черкащину представляла Ольга Морокова — випускниця Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (2013 року), вчителька Канівської спеціалізованої школи № 6 із поглибленим вивченням іноземних мов.

Детальніше...
23.05
2024

Конференція «Родзинка» зібрала молодих науковців Черкаського національного

У межах наукових заходів до Дня науки, який цьогоріч відзначається в Україні 18 травня, у ЧНУ імені Богдана Хмельницького відбулася традиційна Всеукраїнська наукова конференція «Актуальні проблеми природничих та гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2024».

Детальніше...
23.05
2024

Науковці Черкаського національного обговорили актуальні проблеми формування громадянського суспільства

VII Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми формування громадянського суспільства та становлення правової держави» відбулася на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 16-17 травня 2024 року.

Детальніше...
22.05
2024

На засіданні вченої ради затверджено положення про Центр ментального здоров’я 

Навчально-науковий центр ментального здоров’я створено у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Детальніше...
22.05
2024

Збір на тепловізор для випускника ЧНУ

Війна триває, а Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького продовжує допомагати нашим захисникам.

Детальніше...
22.05
2024

Митці вітали ЧНУ з Днем вишиванки (ВІДЕО)

У Всесвітній день вишиванки у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького лунали українські пісні у виконанні Національного академічного заслуженого українського хору імені Григорія Верьовки.

Детальніше...
22.05
2024

Студент ЧНУ збирає кошти на лікування батька-військового

Військовослужбовець, батько студента 3 курсу ННІ інформаційних та освітніх технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Костянтина Проніка потребує допомоги.

Детальніше...
22.05
2024

«Фізично був на роботі, а душею — на фронті»: історія професора-добровольця з Черкас

На війну пішов добровольцем, бо «душею був на фронті». Євген Кирилюк — директор ННІ економіки і права в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, доктор економічних наук, професор, батько трьох дітей, а нині ще й військовий із позивним «Професор».

Детальніше...
22.05
2024

Викладачка кафедри дошкільної та спеціальної освіти — член галузевої конкурсної комісії II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

Олена Михальчук, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри дошкільної та спеціальної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького як член галузевої конкурсної комісії взяла участь у підсумковій науково-практичній конференції II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань: 07 «Управління та адміністрування», спеціальності 073 «Менеджмент» («Менеджмент освіти»).

Детальніше...
21.05
2024

На гостьовій лекції студенти ЧНУ дізнавалися про сучасну культуру Польщі

З ініціативи Полонійного центру і на запрошення кафедри слов’янської філології, зарубіжної літератури і методики навчання Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулася відкрита гостьова лекція доктора Єжи Ковалевського на тему: «Сучасна культура Польщі — зрозуміти поляків…»

Детальніше...
21.05
2024

Студенти та викладачі ЧНУ взяли участь у воркшопі з картування біотопів у НПП «Холодний Яр»

Євроінтеграційні процеси продовжуються навіть у ці важкі часи. З метою ефективного збереження біорізноманіття, в Україні активно впроваджується оселищний підхід охорони природи, окреслений директивами ЄС Council Directive 92/43/EEC ON THE CONSERVATION OF NATURAL HABITATS AND OF WILD FAUNA AND FLORA та Council Directive 2009/147/EC ON THE CONSERVATION OF WILD BIRDS.

Детальніше...
 
 

До сторіччя Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького інформаційне агентство «Нова Доба» реалізує проєкт, присвячений спогадам студентів про навчання в закладі вищої освіти.

Про знання, які актуальні зараз у повсякденній роботі, підтримку викладачів, безтурботні студентські роки розповіла випускниця ННІ педосвіти, соціальної роботи і мистецтва Тетяна Демченко.

— Розкажіть, де зараз працюєте?

— Життя вирішила поєднати з педагогічною діяльністю, тому зараз працюю в черкаській гімназії № 9. Власне, почала викладати в цьому освітньому закладі ще під час навчання. Нині я вчителька початкових класів, навчаю дітей за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України». Найбільше в роботі подобається те, що учні не лише здобувають знання, але й показують чудові результати. Відчутний прогрес, а тому ще більше приємно, коли усвідомлюю, що причетна до цієї справи.

— Що найбільше запам’яталося в період навчання в Черкаському національному?

— У ЧНУ навчалася на заочній формі, тому в інституті бувала не щодня. Але кілька тижнів сесії дарували відчуття безтурботності. Коли не ти навчаєш, а навпаки, сидиш на місці студента та отримуєш нові знання.

Також мала чудову можливість обмінюватися напрацюваннями з викладачами. А серед одногрупників знайшла справжніх друзів, колег, із якими пішли одним шляхом і продовжуємо підтримувати зв’язок.

Звичайно, залишилися приємні спогади про викладачів. Вони приходили на допомогу в потрібну хвилину. Могли дати корисні поради, особливо під час написання наукової роботи. Це дуже кропіткий шлях, коли разом із педагогом працюєш над втіленням ідеї, науковим доведенням та практичним поєднанням.

— Чому обрали для отримання вищої освіти цей навчальний заклад?

— Обрала ЧНУ, бо отримала багато позитивних відгуків від знайомих, які там навчалися. Також освітній заклад знаходиться в місті, де я проживаю. Це зручно. Також, коли я завершила навчання в коледжі в Корсунь-Шевченківську, то там теж порадили йти в Черкаський національний.

— Які знання, уміння, навички здобуті під час навчання згодилися в житті чи професійній сфері?

— Безумовно, знання та набуті навички під час навчання використовую у роботі. У ЧНУ я навчалася на вчителя початкових класів, мала додаткову кваліфікацію — психологія. Завдяки цьому мені легше працювати з дітками, адже краще їх розумію. Також наукові дані, які викладали в інституті, і зараз актуальні. Звичайно, з урахуванням змін, адже наука постійно прогресує. І ми намагаємося дотримуватися оновлень, так само, як університет.

— Що можете побажати до сторіччя Черкаського національного?

— Я хотіла б побажати міцного здоров’я викладачам, які несуть знання у світ. Це дуже благородна місія. А також натхнення — творчого і наукового, успіхів у праці, а навчально-науковому інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва — талановитих студентів, які будуть передавати отримані знання, нести їх далі та збагачувати школи Черкащини і всієї України.

Джерело: novadoba.com.ua