ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: (067) 83 09 612, (063) 80 32 971, (0472) 31 72 82
 
26.07
2024

Історик розповів радіослухачам про таємницю смерті Богдана Хмельницького

27 липня 1657 року в Чигирині, що на Черкащині, помер Богдан Хмельницький.

Детальніше...
26.07
2024

У ЧНУ провели експертне обговорення ОПП «Дошкільна освіта та дефектологія»

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася зустріч гаранта та членів проєктної групи освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта та дефектологія» з роботодавцями та випускниками, під час як обговорили зміст цієї освітньо-професійної програми».

Детальніше...
25.07
2024

Вітаємо Яцека Цезари Гоцловскі з успішним захистом дисертації!

23 липня в Черкаському національному університеті трапилася неординарна подія — уперше в стінах навчального закладу відбувся захист дисертації з гуманітарних наук (історії України) на здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) іноземцем.

Детальніше...
25.07
2024

Про вступ 2024 розповідає відповідальний секретар приймальної комісії ЧНУ

Про те, як проходить вступна кампанія в Черкаському національному університеті імені Богдана хмельницького, розповіла на «Українському радіо» Людмила Смалиус, відповідальний секретар приймальної комісії.

Детальніше...
25.07
2024

Штучний інтелект для робота: підопічні студента ЧНУ готуються до змагань з робототехніки

Вдосконалюють свого робота та готуються до нових змагань під керівництвом студента Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького й вчителя Черкаського фізико-математичного ліцею Віталія Кадухи його учні Роман Окіпняк та Артем Зеленько.

Детальніше...
24.07
2024

«Я тримаюсь на каві і адреналіні»: волонтерка, репортерка телеканалу «Суспільне. Черкаси» Вікторія Хамаза — про доброту, красу і збори

Випускниця Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Вікторія Хамаза стала героїнею матеріалу журналу «Vogue».

Детальніше...
24.07
2024

Студентка Черкаського національного — призерка танцювального конкурсу в Південній Кореї

Студентка ННІ природничих та аграрних наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Наталія Манжула успішно виступила на Міжнародному фестивалі у Південній Кореї.

Детальніше...
23.07
2024

Каріна Вовченко — учасниця воркшопу «Молодь 2035»

Голова студентської ради Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Каріна Вовченко взяла участь у воркшопі «Молодь 2035» для представників та представниць студентського самоврядування.

Детальніше...
23.07
2024

Студентка-біологиня ЧНУ взяла участь у навчанні від компанії «Кернел»

Студентка 4 курсу спеціальності 091 «Біологія» ННІ природничих та аграрних наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Валерія Цегельник взимку пройшла відбір на навчання в компанії «Кернел».

Детальніше...
22.07
2024

Алгоритм дій вступника за ОС «магістр»

Алгоритм дій вступника за ОС «магістр»:

Детальніше...
22.07
2024

ЄФВВ-2024: результати основної сесії в кабінетах вступників

Основну сесію єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ), у межах якого цьогоріч проводилися тестування із восьми предметів, успішно завершено.

Детальніше...
22.07
2024

Спецсесія єдиного вступного іспиту відбудеться у вересні

Для вступників в магістратуру та аспірантуру у вересні буде організована спеціальна сесія єдиного вступного іспиту.

Детальніше...
21.07
2024

Валентин Луценко: «Танцями не можна займатися, танцями треба жити»

Таке життєве кредо у Валентина Михайловича Луценка. Відомий танцюрист і хореограф із майже 70-річним стажем, член двох національних творчих спілок (хореографічної й театральних діячів), заслужений працівник культури України, нагороджений почесними грамотами Верховної ради та Кабінету Міністрів України, він понад пів віку очолював знаний в Україні та за її межами народний самодіяльний ансамбль танцю «Черкащанка», котрий став справжньою мистецькою перлиною Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Детальніше...
 
 

До сторіччя Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького інформаційне агентство «Нова Доба» реалізує проєкт, присвячений спогадам студентів про навчання в закладі вищої освіти.

Про знання, які актуальні зараз у повсякденній роботі, підтримку викладачів, безтурботні студентські роки розповіла випускниця ННІ педосвіти, соціальної роботи і мистецтва Тетяна Демченко.

— Розкажіть, де зараз працюєте?

— Життя вирішила поєднати з педагогічною діяльністю, тому зараз працюю в черкаській гімназії № 9. Власне, почала викладати в цьому освітньому закладі ще під час навчання. Нині я вчителька початкових класів, навчаю дітей за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України». Найбільше в роботі подобається те, що учні не лише здобувають знання, але й показують чудові результати. Відчутний прогрес, а тому ще більше приємно, коли усвідомлюю, що причетна до цієї справи.

— Що найбільше запам’яталося в період навчання в Черкаському національному?

— У ЧНУ навчалася на заочній формі, тому в інституті бувала не щодня. Але кілька тижнів сесії дарували відчуття безтурботності. Коли не ти навчаєш, а навпаки, сидиш на місці студента та отримуєш нові знання.

Також мала чудову можливість обмінюватися напрацюваннями з викладачами. А серед одногрупників знайшла справжніх друзів, колег, із якими пішли одним шляхом і продовжуємо підтримувати зв’язок.

Звичайно, залишилися приємні спогади про викладачів. Вони приходили на допомогу в потрібну хвилину. Могли дати корисні поради, особливо під час написання наукової роботи. Це дуже кропіткий шлях, коли разом із педагогом працюєш над втіленням ідеї, науковим доведенням та практичним поєднанням.

— Чому обрали для отримання вищої освіти цей навчальний заклад?

— Обрала ЧНУ, бо отримала багато позитивних відгуків від знайомих, які там навчалися. Також освітній заклад знаходиться в місті, де я проживаю. Це зручно. Також, коли я завершила навчання в коледжі в Корсунь-Шевченківську, то там теж порадили йти в Черкаський національний.

— Які знання, уміння, навички здобуті під час навчання згодилися в житті чи професійній сфері?

— Безумовно, знання та набуті навички під час навчання використовую у роботі. У ЧНУ я навчалася на вчителя початкових класів, мала додаткову кваліфікацію — психологія. Завдяки цьому мені легше працювати з дітками, адже краще їх розумію. Також наукові дані, які викладали в інституті, і зараз актуальні. Звичайно, з урахуванням змін, адже наука постійно прогресує. І ми намагаємося дотримуватися оновлень, так само, як університет.

— Що можете побажати до сторіччя Черкаського національного?

— Я хотіла б побажати міцного здоров’я викладачам, які несуть знання у світ. Це дуже благородна місія. А також натхнення — творчого і наукового, успіхів у праці, а навчально-науковому інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва — талановитих студентів, які будуть передавати отримані знання, нести їх далі та збагачувати школи Черкащини і всієї України.

Джерело: novadoba.com.ua