У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся урочисто-дискусійний круглий стіл, присвячений Дню науки.
Науковців привітав із професійним святом ректор Олександр Черевко.
— Учора ми говорили про міцний український дух, а сьогодні — про науку, яка теж є нашою силою. Дякую всім науковцям університету за ті досягнення та успіхи, які ми маємо. Попри непрості умови, наші вчені знаходять шляхи та можливості, рухаються вперед і працюють задля майбутнього України. Вони невпинно інтегруються у родину європейських народів, налагоджуючи академічні і гуманітарні зв’язки. Переконаний, що ця праця також є складовою загальноукраїнської дипломатії.
Наш університет розробив власну концепцію інноваційної трансформації. І сьогодні ми переконуємося, що це було правильне рішення. Наші пріоритети: ментальне здоров’я, інклюзія, створення смарт-простору, розвиток двомовності та креативних індустрій, курс на інтернаціоналізацію, якість освітніх послуг. Усі ці завдання до снаги талановитому колективу наших науковців. Про це свідчать і численні нагороди, яких удостоєні працівники ЧНУ цими днями і упродовж року, а також іменні стипендії та премії. Проте ніякі нагороди не замінять науковцям задоволення від творчого та інтелектуального процесу пізнання і радості нових відкриттів.
Саме наука завжди рухає прогрес уперед. Ми дякуємо Збройним Силам України за те, що маємо змогу жити й працювати. Водночас усвідомлюємо, що сьогоднішня війна – це війна технологій. Перемагають у ній військові разом із науковцями. Вітаю, шановні колеги, і щиро дякую за вашу працю!
Ректор вручив нагороди і відзнаки. Почесні грамоти Черкаської обласної ради отримали Наталія Герасімова, доцентка, завідувачка кафедри педагогіки і психології; Наталія Степанова, доцентка кафедри дошкільної освіти.
Почесні грамоти управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації було вручено Ірині Акуленко, професорці кафедри математики та методики навчання математики; Ганні Данильчук, доцентці кафедри моделювання економіки і бізнесу; Наталії Красношлик, доцентці кафедри прикладної математики та інформатики; Олені Михальчук, доцентці кафедри дошкільної освіти; Ілоні Храпко, доцентці кафедри психології, глибинної корекції та реабілітації.
Подякою міського голови міста Черкаси нагороджено Людмилу Кулик, доцентку кафедри фізики; Юлію Шафорост, доцентку, завідувачку кафедри хімії та наноматеріалознавства.
Подякою ректора університету Олександр Черевко вручив Лесі Гарязі, доцентці кафедри обліку і фінансів; Надії Компанієць, молодшій науковій співробітниці; Катерині Лавріненко, викладачці кафедри агрономії, біології та екології; Миколі Руденку, директору ННІ економіки і права, професору; Денису Хоменку, викладачу кафедри історії України.
У святковій атмосфері вручили атестати професорів Галині Луценко та Тетяні Романенко.
Вчений секретар університету Любов Кібальник привітала науковців та побажала нових здобутків і добробуту.
Щоб розвиватися, мати перспективи, українська наука має спиратися на молодих дослідників. Саме про це говорила у своєму вітальному слові голова Ради молодих вчених ЧНУ Юлія Соловей.
Проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Олександр Спрягайло у своєму виступі окреслив орієнтири наукової діяльності в університеті.
— Торік наші науковці опублікували понад 600 статей у наукових виданнях. З них 385 статей у фахових наукових виданнях України, та понад 80 – у журналах, що індексуються у базах WoS i Scopus. Результати досліджень вчених ЧНУ цитуються в європейських університетах та загалом у світі: на статті викладачів нашого університету цьогоріч посилались 9829 разів. Це — жива інтеграція у світовий науковий простір.
Університет реалізує 6 міжнародних наукових, 7 міжнародних освітніх проєктів, 5 проєктів, що фінансуються з Державного бюджету України.
Ми стали частиною програм Horizon Europe, Erasmus+, COST, і це — не просто співпраця, а визнання нашої експертності.
У ЧНУ розвивається науково-дослідницька інфраструктура. Дбаємо також про якість середовища.
Своїми роздумами щодо перспектив використання штучного інтелекту в науково-освітній діяльності поділився з учасниками круглого столу Борис Онищенко, декан факультету обчислювальної техніки, інтелектуальних та управляючих систем.
А Олександр Спрягайло, вітаючи колег із професійним святом наголосив, що до Дня науки в університеті підготовлена виставка-презентація кафедр ЧНУ в межах конкурсу «AI & Science: Обличчя кафедри». Усі кафедри за допомогою інструментів штучного інтелекту створили художнє або інфографічне зображення, яке креативно презентує кафедру. Виставка проводиться спільно з первинною профспілковою організацією ЧНУ і передбачає грошові нагороди в трьох номінаціях.
https://cdu.edu.ua/news/den-nauky-vidznachyly-u-cherkaskomu-natsionalnomu.html#sigProId2a0468058f
Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Фото: Єлизавета Корнійчук, студентка 2-Ж курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій