Ще вчора студенти, а сьогодні — випускники Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 2021 року.

Для них роки під час навчання були часом розвитку, реалізації, формування себе як особистості, пошуків, кардинальних змін, нових знань, отримання досвіду. До «найкращих років» жоден не залишився байдужим. То що ж змінилося під час студентства і як на це повпливало навчання у ЧНУ, розповіла в інтерв'ю випускниця ННІ фізичної культури, спорту і здоров'я Тетяна Безшийко.

— Порівняй себе, випускницю ЧНУ, із собою ж, абітурієнткою, яка тільки-но дізналася, що вступила до університету.

— Чотири роки пройшли так швидко, що я й не помітила. За цей час я стала впевненішою в собі, мудрішою. Отримала новий досвід і знання. Вийшла на новий рівень у спорті.

— Де ти зараз працюєш? Які професійні навички, що ти отримала під час навчання, тобі знадобилися?

— Спорт — це і є моя робота.

Працюю у збірній України та тренером в залі ФТС. Отримані теоретичні знання під час навчання знадобились, мабуть, в більшості в роботі з дітьми. В усьому іншому став у пригоді досвід, отриманий на різноманітних змаганнях, і практика, здобута під час тренувань.

— Опиши свій професійний шлях. Як змінилися твої вподобання? Чи продовжуєш ти рухатися в тому напрямку, який планувала на початку першого курсу?

— Вподобання за цей час не змінилися, хоча були й «моменти ліні»... Але я їх успішно переборювала і продовжувала рухатися вперед, в тому ж напрямі, який обрала ще на початку шляху.

Завдяки роботі над собою з’явилося ще більше мотивації та бажання. Ставлю цілі і йду до них.

— Твої найбільші здобутки під час студентських років.

— Найкращі здобутки ще попереду, я впевнена. За студентські роки я стала багаторазовою чемпіонкою України, отримала звання майстра спорту України, стала фіналісткою чемпіонату Європи, чемпіонкою та призеркою міжнародних матчевих зустрічей. І звичайно, першого липня отримала червоний диплом.

— На твою думку, викладач може стати справжнім другом? Які в тебе були стосунки з викладачами?

— Так, може. Мої стосунки з викладачами хороші. Приємно було спілкуватися не тільки із професіоналами своєї справи, мудрими педагогами, а й хорошими людьми водночас.

— Чи продовжиш ти спілкування з одногрупниками після завершення навчання? Студентські роки були «багаті» на справжніх друзів і (чи) кохання?

— Було багато класних моментів та спогадів. Час покаже, адже в кожного свій шлях, інтереси та плани на майбутнє.

— Твій найяскравіший/найкумедніший спогад зі студентського життя.

— Складно виокремити один спогад. У нашій групі в більшості студенти — хлопці. У такому колективі було завжди дуже весело. Особливою для мене була поїздка в Сокирно на першому курсі: нові місця, перший відпочинок з колективом, круті враження.

— Якби ти мала можливість повернутися в минуле, то що ти змінила б?

— Нічого не змінила б, ні про що не шкодую.

— Твій меседж першокурсникам.

— Кайфуйте від студентських років та витрачайте свій час правильно.

Адже це часи не тільки відпочинку, юності і безтурботності, а й пора самостановлення і реалізації.

БЛІЦОПИТУВАННЯ

— Студентські роки – найкращі роки. Погоджуєшся з цим твердженням?

— Звісно, це час незабутніх та цікавих вражень.

— Пора студентства – це … (три слова-асоціації)

— Нові знайомства, друзі, пропущені лекції через змагання (сміється)

— Якби у книги був сюжет твого життя (твоїх студентських років), то яку назву мала б книга?

— «Рухайся поступово — крок за кроком».

— П’ять слів, з якими в тебе асоціюється Черкаський національний університет?

— Рух уперед, стресостійкість, наука, пари, випускний.

— Улюблений афоризм (твоє кредо).

— «Чемпіона народжує те, що в людини всередині — бажання, мрії, цілі».

— Твій найбільший страх.

— Не маю конкретного страху. Хочеться реалізувати себе і нічого не боятись.

— Твоя найсміливіша мрія.

— У мене не мрії, а цілі. Поступово будете дізнаватись про них.

— Що треба робити, аби бути щасливою людиною?

— Потрібно навчитися насолоджуватися життям, бути «на позитиві», у гармонії з собою.

Бачити найкраще — тоді воно з вами і ставатиметься.

Бажаємо успіху Тані і сподіваємося, що розмова буде корисна і для «студентів-початківців» Черкаського національного університету!

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Фото з особистого архіву Тетяни Безшийко