Випускниця кафедри філософії та релігієзнавства Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Джаніта Шах перемогла в Міжнародному чесько-українському фестивалі-конкурсі «Іскра».

Дівчина посіла третє місце завдяки відмінному виконанню індійського танцю. 

Конкурсне відео:

Ось що розповіла Джаніта  про своєрідний характер індійського танцю:

«Devi mantra  танець життя, присвячений богині Деві, котра є уособленням енергії жіночого божественного начала  Шакті. В індійському пантеоні вона відома як заступниця, богиня-матір. Богині Деві властива рішучість, наполегливість у досягненні мети, непереможність. Вона створює і руйнує, проявляє смиренність і водночас непокору, володіє світлими добрими якостями і в той же час може проявити лють та навіяти страх,  і робила це богиня Деві, ясна річ, у танці.

В індійській культурі танець вважається вираженням душі, свого внутрішнього стану в його найвищій формі. Завдяки особливому відношенню індуїзму до мистецтва як втілення божественної краси в людині, танець часто прирівнювався до релігійних ритуалів.

Це дуже своєрідний досвід  виконувати такі медитативні танці, коли маєш чітко розуміти кожне слово мантри, яку танцюєш, кожен свій жест, погляд і найменший рух. Цей досвід особливий й натхненний».

Джаніта Шах закінчила бакалаврат філософського відділення Черкаського національного університету у 2014 році, отримавши диплом зі спеціальності «Філософія».

Будучи студенткою, працювала в громадській приймальні президента ПрАТ «Азот», далі в якості відповідальної за зв’язки з громадськістю брала участь у громадському русі «За процвітання Черкащини».

Після отримання диплому вирішила йти працювати у сферу культури, вважаючи, що «осердя сучасних проблем у нашій країні  в гуманітарній кризі, і розвивати культурні осередки насамперед потрібно в селі, в гущавині народності». З такими переконаннями повернувшись на «малу батьківщину», в с. Вільшана Городищенського району, Джаніта бере активну участь в організації різноманітних культурних заходів, друкується в місцевій пресі (альманах «Філософія серця»), танцює в сільському танцювальному колективі. Далі у 2016 році стає завідувачкою музичним відділом, пише сценарії для різноманітних виступів, керує вокальним гуртком. У тому ж році засновує клуб екзотичного танцю «Мактуб».

2018 рік  виконує обов’язки художнього керівника двох хореографічних колективів (с. Шевченкове), а заодно пише сценарії для виступів, є ведучою культурних заходів, працює в місцевій бібліотеці.

2019 рік  служба в органах місцевого самоврядування (с. Вільшана), стає депутаткою Вільшанської селищної ради, успішно займається проєктною діяльністю.

2020 рік  керівництво дитячим хореографічним колективом «Пектораль».

Багато часу приділяє вдосконаленню техніки східного танцю. Бере участь у різноманітних танцювальних конкурсах: 2018 рік  Міжнародний фестиваль-конкурс «Україна єднає світ» (м. Київ) (І місце в категорії екзотичного танцю); 2020 рік  Міжнародний чесько-український фестиваль-конкурс «Іскра» (ІІІ місце), Міжнародний фестиваль-конкурс «Талант року» (м. Вінниця) (чекаємо на результат).

Кафедра філософії та релігієзнавства вітає випускницю з перемогою і бажає натхнення та досягнення нових вершин!

Кафедра філософії та релігієзнавства