Нещодавно Міністерство освіти та науки прийняло наказ про затвердження нових форм документів про вищу освіту. Відповідно до нього форми диплома з відзнакою не передбачено. Цей факт у здобувачів освіти викликав дискусію стосовно того, що ж буде з так званими «червоними» дипломами й чи потрібно тепер студентам старатися й учитися на відмінно. Про це пише черкаське видання Zmi.ck.ua

У коментарі виданню Zmi.ck.ua начальник навчально-методичного відділу Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Людмила Смалиус повідомила, що наказ ще не затверджений у Міністерстві юстиції, тобто він не є ще остаточним. Тому цілком можливо, що будуть зміни в самому змісті цього наказу.

Поряд із тим, Міністерство освіти і науки України дає роз’яснення, що заклади вищої освіти, як і раніше, можуть видавати дипломи з відзнаками. Але інформація про це буде розміщена в трохи іншому форматі. Інформацію про особливі досягнення випускника будуть зазначати в додатку до диплома європейського зразка. Там є для цього розділ «Додаткова інформація».

При цьому вимоги до присудження цієї відзнаки заклад вищої освіти може визначати самостійно.

У коментарі виданню Zmi.ck.ua заступниця начальниці управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Оксана Сімушіна повідомила, що заклади вищої освіти мають широку академічну автономію та за рішенням вчених рад можуть вносити до додатка диплома європейського зразка відомості про відмінні навчальні досягнення випускника.

Тому, якщо дата закінчення в студента буде зазначена в дипломі до 31 грудня 2020 року, то він отримає дипломи зразків минулого року. Якщо ж дипломи отримані в 2021 році, то вони будуть нового зразка.

«Досягнення студентів нівелюватися не будуть. Вони, можливо, будуть різними закладами дещо переглянуті, але обов’язково всі старання випускників будуть відзначені в додатку до диплому», — зазначила Людмила Смалиус.

Нагадаємо, що відтепер студенти зможуть отримати тільки диплом молодшого бакалавра, бакалавра, магістра, доктора філософії, доктора мистецтва, доктора наук.

Також оновили форми додатка до диплома європейського зразка та зразок академічної довідки. У дипломах спеціаліста та молодшого спеціаліста у графі «ступінь вищої освіти» буде зазначений освітньо-кваліфікаційний рівень.

Окрім того, випускники без громадянства отримуватимуть дипломи із зазначенням року вступу та повної назви навчального закладу, до якого студент вступив на початку навчання в Україні.

Джерело: Zmi.ck.ua