Налаштування доступності

bgb
 
 
 
 

Практичний воркшоп «Стресостійкість та резильєнтність» відбувся в Центрі ментального здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Захід став простором для рефлексії, самопізнання та пошуку точок опори в собі.

Спікером виступала директорка центру Юлія Сіденко, яка поділилася з учасниками не лише практичними порадами, а й власним розумінням теми. Вона пояснила, хто такі стресостійкі люди, і чому важливо формувати цю якість:

— Стресостійкі або резильєнтні люди, це люди, які здатні швидко відновлюватися після пережитих стресових ситуацій. І ядром поняття стресостійкості, є вміння керувати своєю увагою.

Нестабільність та стрес, стали частиною нашого повсякденного життя. кожному з нас важливо мати внутрішні ресурси, аби не лише витримувати виклики, а й знати, як відновити себе. Поняття стресостійкості та резильєнтності набувають особливого значення, адже саме вони допомагають зберігати емоційну рівновагу, приймати рішення з ясною головою і підтримувати себе та інших.

Учасники воркшопу мали змогу не лише послухати, а й активно включитися у практичну частину. Першою була вправа на різні моделі сприйняття. Кожному випадала певна ситуація, реакцію на яку потрібно було показати з позицій оптиміста, скептика та реаліста. Це допомогло подивитися на труднощі під різними кутами та краще зрозуміти свою реакцію на стрес.

Також присутні дізналися, що однією з ключових навичок стресостійкості та резильєнтності є вміння тримати свою увагу на тому, що потрібно — бути «тут і тепер». Це особливо корисно для тих, чия діяльність пов’язана з комунікацією або залежить від взаємодії з іншими людьми.

Пораду, яку наголосили під час воркшопу: у комунікації важливо ставити в центр уваги не себе, а людину, з якою ми взаємодіємо. Спостерігаючи за її реакціями, поведінкою, ми краще розуміємо її та її потреби. Натомість коли ми виступаємо публічно, варто абстрагуватися від страху, оцінки інших й сконцентруватися на собі. Ми виграємо, коли в пріоритет поставимо користь, яку несемо для інших. А принести цю користь ми зможемо лише тоді, коли поставимо людей у центр їхньої уваги.

Другою активністю стало створення власного «коктейлю стресостійкості». Учасники малювали склянку чи келих і умовно ділили його на три шари. Нижній шар — цінності, які є особистими орієнтирами в житті. Посередині — «дія на дію», дії, які реалізують наші цінності (що я можу зробити, щоб реалізувати свої цінності). У верхній частині — світлі думки, які надихають, підбадьорюють і тримають на плаву. Кожен учасник обирав свої кольори, що зробило вправу не лише корисною, а й естетичною.

Автор: Вікторія Бондаренко, студентка 3-Ж курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій.

Фото: Вікторія Чорна, студентка 3-Ж курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій.