bgb
 
 
 
 
 

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького і, зокрема, Центр тюркологічних досліджень імені Агатангела Кримського вітає Посольство Республіки Туреччина в Україні та увесь турецький народ з Днем проголошення Республіки, яке вони відзначають сьогодні.

Свято День проголошення Турецької Республіки відзначається в останній декаді жовтня. Святкування приурочено до урочистого виступу Президента Ататюрка з промовою про проголошення Республіки в 1923 році. Цього дня проводяться традиційні святкові заходи.

Офіційне національне і державне свято Туреччини — День Республіки — відзначає урочисте проголошення Турецької Республіки у 1923 році. Це стало можливим після перемоги у війні за незалежність, яка тривала з 1919 по 1923 рік.

Фактично Туреччина стала Республікою ще 23 квітня 1920 року, в той момент, коли в країні було створено Великі Національні Збори. Однак офіційне підтвердження цього факту відбулося трьома роками пізніше, 29 жовтня 1923 року, коли перший обраний цими зборами Президент Туреччини і лідер нації Мустафа Кемаль Ататюрк виступив з урочистою заявою про те, що Туреччина відтепер є Республікою.

Святкування традиційно починається у другій половині дня 28 жовтня. Державні установи, поштові відділення, школи, деякі підприємства та офіси працюють до 13 годин. Графік роботи громадського транспорту у святкові дні коригується і його маршрути можуть змінюватися з урахуванням запланованих вуличних виступів, парадів, маніфестацій і демонстрацій.

Свято знаменується публічними виступами політиків та офіційних осіб. Покладаються вінки до пам’ятників Ататюрка, проходить масове відвідування мавзолею Ататюрка в столиці країни Анкарі.

Народ Туреччини святкує День Республіки, відвідуючи ці виступи, паради і, беручи участь в традиційних процесіях з прапорами, піснями, в супроводі музичних груп, відправляється на місцеві стадіони, де проходять різноманітні концертні заходи, які зазвичай складаються з театральних постановок, поетичних читань і традиційних турецьких танців. Увечері 29 жовтня у багатьох містах святкові заходи завершуються барвистими феєрверками.

Центр тюркологічних досліджень імені Агатангела Кримського