Всеукраїнська наукова студентська конференція «Україна соборна: крізь призму гуманітарних досліджень» відбулася 19 жовтня 2021 року. Організатор — ННІ міжнародних відносин, історії та філософії, студентський парламент КНУ імені Тараса Шевченка (Студпарламент КНУ. Життя твого Університету).

Захід був присвячений 30-річчю проголошення незалежності України та проведення Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту незалежності.

Конференцію організовано за модерування в. о. голови наукового товариства студентів та аспірантів інституту, студента третього курсу Іллі Опаріна.

Захід урочисто відкрив доктор історичних наук, проректор із наукової, інноваційної та міжнародної діяльності, професор Сергій Корновенко.

З вітальним словом виступили директорка навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії, докторка історичних наук, Наталія Земзюліна, завідувач кафедри історії України, професор, доктор історичних наук Віталій Масненко. Також вітали: український політик, депутат Верховної Ради України Іван Заєць та український політичний експерт, письменник, перекладач і політик Володимир Цибулько.

На конференції виступали студенти нашого навчально-наукового інституту, а також студенти й представники студентського самоврядування інших провідних закладів вищої освіти України, професори.

Було розглянуто проблематику та актуальні питання українського державотворення, шляху до незалежності України. Також студентам з інших міст було проведено екскурсію в «Музеї вишиванки» та «Археологічному музеї» нашого університету.

По закінченню конференції з фінальним словом виступив професор, доктор історичних наук Юрій Присяжнюк, заступник директора з навчальної роботи Тетяна Терещенко, а також директорка Наталка Земзюліна.

Ілля Опарін та голова студентської ради ННІ В'ячеслав Соколов вручили учасникам конференції презенти й сертифікати учасника.

Після конференції відбулась зустріч гостей-учасників з інших ЗВО зі студентською радою ЧНУ імені Богдана Хмельницького, де було окреслено моменти співпраці між студентською радою нашого університету й ОСС університетів-учасників.

«Ми раді знайомству та співпраці! Вірю, що саме завдяки нам творитиметься майбутнє нашої країни», — зазначив голова студентської ради ЧНУ імені Богдана Хмельницького Олексій Ткаченко.

ННІ міжнародних відносин, історії та філософії