ХІІІ Всеукраїнський симпозіум з аграрної історії відбувся у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.
Модерував захід директор науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії ЧНУ професор Сергій Короновенко
Учасників заходу привітав ректор університету Олександр Черевко.
— Українські архетипи — не лише козацькі, а передовсім селянські, хліборобські. І аграрна історія — це великий пласт історії України, — сказав він.
Про це говорили сьогодні на ХІІІ Всеукраїнському симпозіумі з аграрної історії. Вже понад чверть століття симпозіуми з аграрної історії творять власне українську історію, український погляд на наше минуле. Вони стали майданчиком для формування і розвитку вітчизняних шкіл істориків-аграрників, об’єднали науковців із різних куточків країни та світу навколо вивчення українського селянства — однієї з основ нашої національної ідентичності.
Приємно, що цей шлях був розпочатий і продовжується у стінах Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького — наукової домівки видатних дослідників, що заклали фундамент формування черкаської школи істориків-аграрників професора Анатолія Морозова.
Немалий внесок у цю роботу науковців і студентів ННІ міжнародних відносин, історії та філософії. Хочеться виокремити професорів Сергія Корновенка, Юрія Присяжнюка.
Багато досліджень проведено за фінансової підтримки Петра Душейка, почесного голови асоціації «Незалежне об’єднання сільськогосподарських підприємств Чорнобаївського району», члена Наглядової ради ЧНУ.
Незмінне сприяння і з боку обласної влади, яку сьогодні представляв заступник голови Черкаської ОВА Олександр Шамрай.
Зараз Україна проходить тяжкі випробування. Ми повинні боронити і свої території, і своїх людей. Але необхідно відстоювати й свою ідентичність, на яку так само зазіхає ворог. Саме це і роблять наші науковці. Вдячні захисникам за те, що маємо змогу працювати і що маємо право на свою історію.
Заступник голови Черкаської ОВА Олександр Шамрай передав науковцям вітання від голови ОВА Ігоря Табурця. Він зазначив, що історики сьогодні виконують надзвичайно важливу місію — фіксують події, відновлюють історичну справедливість і зберігають історичну пам’ять. Він подякував співробітникам та директору науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії ЧНУ за роботу, а Петру Душейку — за сприяння науковим дослідженням.
Петро Душейко звернувся до науковців:
— Україна в усі часи трималася на хліборобах. І зараз, у період війни, аграрії є запорукою економічної стабільності нашої держави. Саме вони приносять Україні валютні запаси, необхідні для купівлі зброї. Вони годують і одягають армію. Крім того, у складі наших Збройних Сил воюють багато жителів сіл. Як бачимо, селянство повною мірою несе тягар війни. Я вдячний історикам, товариству істориків-аграрників Черкаського національного за те, що вивчають історію селянства, починаючи з давніх часів і до сучасності. Сьогодні важливо накопичувати фактичний матеріал. Згодом наступні покоління вчених осмислять події і дадуть їм об’єктивну оцінку.
Учасники симпозіуму заслухали тематичні виступи і попрацювали у секціях.
Доповіді буде представлено в наступних номерах часопису «Український селянин».
https://cdu.edu.ua/news/sympozium-z-ahrarnoi-istorii-vidbuvsia-v-universyteti.html#sigProId1df48e6faf
Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького