Урочисте зібрання з нагоди вручення офіцерських погонів студентам четвертого випуску кафедри військової підготовки відбулося у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Первинне військове звання «Молодший лейтенант запасу» отримали цьогоріч 54 студенти.

Військовослужбовців привітав ректор ЧНУ Олександр Черевко:

— Учергове випускники кафедри військової підготовки ЧНУ отримали первинні військові звання і поповнили ряди офіцерів Збройних Сил України. Уже 5 років наша кафедра готує професійних військовослужбовців. За цей час 244 офіцери запасу отримали в ЧНУ свої перші погони. Вітаю кожного з 54 мужніх і сміливих молодих хлопців та дівчат, які зробили важливий вибір — стати захисником України. Бо немає більш священної і благородної професії, ніж боронити свою Батьківщину!

Увесь світ підхопив флешмоб української молоді, і слова повстанської пісні «Ми за Україну будем воювати» стали меседжем сьогоднішнього дня. Упевнений, на захист завжди будуть готові стати і ті, хто вчився, і ті, хто навчав. Дякую викладачам кафедри та нашим партнерам, які допомогли підготувати фахівців військової справи: особовому складу Черкаського обласного військового комісаріату, Головного центру підготовки особового складу ДПСУ ім. генерал-майора Ігоря Момота, військової частини А1744, військової частини 3061 Національної гвардії України. Бажаю всім нам мирного неба над головою!

Ректор вручив почесні грамоти, подяки й відзнаки викладачам кафедри військової підготовки.

До вітання молодших лейтенантів запасу, які свідомо обрали для себе мужній і водночас відповідальний та важкий шлях у житті — служіння українському народу, долучилися почесні гості: заступник військового комісара Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, полковник Олег Петров, заступник начальника Головного центру підготовки особового складу ДПСУ ім. генерал-майора Ігоря Момота, полковник Олександр Подоляк, командир в/ч А1744, полковник Петро Майструк, військовий капелан Православної Церкви України отець Володимир.

Вони побажали офіцерам із честю та відповідальністю носити ім’я випускників військової кафедри, бути прикладом національної самосвідомості для нащадків, служити Україні так, щоб люди пишалися.

Петро Майструк вручив подяку від військової частини А1744 кафедрі військової підготовки.

Завідувач кафедри військової підготовки, полковник Володимир Вареник оголосив наказ Міністра оборони України, а ректор Олександр Черевко вручив пам’ятні знаки і погони  випускникам.

Випускники виголосили промову, прощаючись із прапором військової кафедри:

— Я дякую ректорату за створення та розбудову єдиної в області кафедри військової підготовки. Це неоціненний внесок у розвиток ЧНУ та в піднесення Збройних сил України. Також вдячний всім, хто долучився до процесу підготовки офіцерів, завідувачу кафедри Володимиру Варенику та викладачам за знання й досвід. Шлях випускників складеться по-різному, але ми будемо готові стати на захист Батьківщини і з честю пронесемо крізь усе життя високе звання офіцера Збройних Сил України!

Випускники зробили спільне фото з керівництвом та почесними гостями.

Про цю подію дивіться і читайте на «UA:Черкаси»:

До вашої уваги також — сюжет ТРК «Ільдана»:

Нагадаємо, вже четвертий випуск кафедри військової підготовки отримав офіцерські звання.

За два роки навчання в Черкаському національному студенти опанували стройові прийоми та Статути Збройних Сил України, тактичні прийоми ведення бойових дій, вивчили новітні зразки військової техніки та зброї, навчилися працювати з особовим складом військового підрозділу. Випускники кафедри військової підготовки мали змогу під час польових виїздів удосконалювати свої навички з вогневої підготовки, топографії, експлуатації бронетанкової техніки та озброєння, військової психології. Практичні заняття допомогли студентам успішно скласти підсумкові державні іспити та здобути військову спеціальність. Після складання Присяги наказом Міністра оборони України їм було надано первинне військове звання «Молодший лейтенант запасу».

БІЛЬШЕ ФОТО

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького