Налаштування доступності

bgb
 
 
 
 

Під час уже традиційної щотижневої онлайн-зустрічі приймальної комісії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 9 квітня 2025 року з вступниками розповідали про новації вступної кампанії 2025 року, освітні можливості та переваги навчання в ЗВО.

Відповідальний секретар приймальної комісії Денис Дерев’янко акцентував, що для зручності вступників на сайті університету розміщено покрокову інструкцію вступу. Також обговорили подачу заяв, особливості вступу на бюджет і контракт, укладання договору, зарахування до університету, виконання вступних вимог, функціонал кабінетів НМТ та студента, питання конкурсного бала, пільг, мотиваційного листа.

Особливу увагу звернули на можливості для розвитку студентів у творчих колективах: танцювальному «Черкащанка» та вокальному «Voices».Директорка ННІ іноземних мов Людмила Швидка розповіла про освітні програми підготовки фахівців із середньої освіти за напрямами педагог та філолог.

Відповідальний секретар інституту Оксана Заїковська детально пояснила особливості програм: «Середня освіта (англійська/німецька мова та література)» і «Філологія». Вступники дізналися про можливість участі у мовних клубах, удосконалення знань з англійської з першого курсу та вивчення німецької мови з другого. Надаються широкі перспективи й щодо міжнародних стажувань, якщо особа перебуває за кордоном, та практичного педагогічного досвіду.

Людмила Швидка також повідомила про можливість вивчення німецької мови «з нуля», участь у програмах з польськими та німецькими університетами, отримання сертифікатів міжнародного зразка.
«Філологія з перекладом (перша мова англійська)» дає змогу працювати не лише перекладачем, а й у сфері освіти, туризму, копірайтингу, туристичних агенцій. Перевага: практичні дисципліни, сучасні методики навчання, співпраця з носіями мови, участь у програмах академічної мобільності.

Особливу увагу привернула ОП «Зарубіжна література та англійська мова», яка формує фахівців із глибокими знаннями літератури й англійської мови, поєднуючи літературознавство із елементами психології.

Директорка ННІ української філології та соціальних комунікацій Оксана Іванченко представила освітні програми: «Українська мова і література», «Українська мова, література та англійська мова», а також поділилася успіхами випускників, які знайшли себе у сфері освіти.

У напрямі журналістики студенти здобувають вагомі практичні навички, а ОП «Реклама та PR у медіагалузі» відкриває широкі можливості в комунікаційних та бізнесових сферах.

Доцентка кафедри українського мовознавства та прикладної лінгвістики Валентина Калько розповіла про унікальність спеціальності «Прикладна лінгвістика та англійська мова», яка поєднує філологію та ІТ-технології, навчає основ програмування, машинного перекладу, використання штучного інтелекту.

Докторка філологічних наук, професорка Людмила Скорина надихнула майбутніх вступників історією студентки, яка помилково обрала Черкаси замість Чернівців під час подання заявок, і не пошкодувала про це. Вона підкреслила, що навчання в ЧНУ — це не лише глибокі знання з української мови та літератури, а й творчі проєкти, театралізовані заходи, відвідування музеїв і наукові конференції.

Про комфортні умови проживання у гуртожитках розповіла директорка студмістечка Тетяна Кожемяко: можливість подання заяв на поселення, інформація про пільги, оплату, наявність укриттів і пунктів незламності, а також заходи для студентів.

Наприкінці зустрічі всі охочі активно ставили запитання та отримували змістовні відповіді.

 

Автор: Анастасія Капля, студентка 1-Ж курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій

Фото: Анастасія Патрушева, студентка 1-PR курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій