Вийшла друком колективна монографія «Селяноцентричний вимір соціокультурного простору України періоду революції 1917-1921 рр.».

Книга «побачила світ» у видавництві «Гельветика». Наукове видання присвячене вивченню українського аграризму.

Серед співавторів є науковці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького: проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності, доктор історичних наук, професор Сергій Корновенко, кандидат історичних наук, керівник науково-дослідної частини ЧНУ Юлія Пасічна та аспірант ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Олексій Компанієць.

Автори виокремили ключові ідеологеми як українського, так і центрально-східноєвропейського аграризму:

• унікальність та незаперечна цінність для людства духовних, моральних, культурних і соціальних властивостей, притаманних селянству та його праці;
  • визнання селянства верствою, здатною відігравати самостійну роль у політичному житті;
  • не капіталістичний, а «окремішній» селянський шлях розвитку суспільства, збереження приватної власності – дрібної селянської власності як оптимального регіонального її варіанта та підґрунтя соціального прогресу, а також ідея селянської кооперативної держави;
  • перевага землеробства і сільського способу життя над промисловістю і містом, а також селянства над іншими соціальними групами;
  • селянство – землеробська верства – зосереджує в собі основні позитивні цінності й якості суспільства, є фундаментом стабільності держави й носієм національної ідентичності, а вищевказані чесноти мають визначати його політичну владу.
Із монографією можна ознайомитися на сайті.
Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького