На продовження співпраці, започаткованої у 2023 році ректором Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександром Черевком та ректором Університету Миколая Коперника у місті Торунь, Польща, Анджеєм Сокалою, делегація ЧНУ взяла участь у «Student and Staff Well-being Days» («Дні добробуту для співробітників та студентів»), організованих польськими колегами.
Університет представили проректор з наукової та інноваційної діяльності Олександр Спрягайло, начальниця відділу міжнародних зв'язків Олександра Дем'яненко та директорка Навчально-наукового центру ментального здоров'я Юлія Сіденко.
Учасників з України вітали проректорка з міжнародних зв'язків, професорка Магдалена Барвіолек, очільник відділу міжнародних відносин Кароль Мойковський, спеціалістки офісу Erasmus+ Наталія Пржитарська та Пауліна Левандовська.
У межах заходів триденної програми було передбачено низку активностей, спрямованих на обмін досвідом щодо створення в університетах простору, зручного для студентів та співробітників, а також умов та можливостей підтримки їхнього психологічного добробуту. Учасники ознайомилися з напрямами міжнародного співробітництва Університету Миколая Коперника в межах програм ЄС, успішним досвідом трансформації університетської бібліотеки, а також роботою університетського офісу Erasmus+, Центру інтеграції Коперника, Інституту психології, Університетського центру підтримки та розвитку особистості, відвідали зони відпочинку університету.
Одним із заходів у межах «Student and Staff Well-being Days» став Тиждень профорієнтації для 150 студентів-учасників вхідної семестрової мобільності Університету Миколая Коперника із 24 країн світу (серед них і студенти українських закладів вищої освіти). Перед учасниками зі вступною лекцією виступив професор міжнародного публічного права Міхал Бальцерзак.
— Спілкування та обмін практиками, методиками, досвідом та знаннями спрямовують науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти до створення нових спільних потужних проєктів науково-прикладних досліджень. І що є достатньо важливим — це відкриває молодим дослідникам шлях до інтеграції національної та європейської освіти, спільних гуманітарних досліджень та їхнього втілення в Черкаському національному для розвитку потенціалу університету та всієї Черкащини, — говорить Олександра Дем'яненко.
Переконаний в тому, що у сучасному світі без поглиблення інтернаціоналізації неможливий розвиток освіти і науки, Олександр Спрягайло. Він зазначив:
— Особливо важливими є перспективи реалізації інтегрованих освітніх та PhD-програм, а також спільних наукових проєктів, які завдяки об’єднанню мультинаціонального досвіду дозволять знаходити найкращі рішення, пов'язані з глобалізацією, технологічними змінами, безпековими викликами та соціальними трансформаціями. В ЧНУ ім. Б. Хмельницького ми прагнемо створити таке середовище, де кожен може реалізувати свій потенціал, обираючи кращі практики з усього світу, і таким чином формувати нове покоління професіоналів, готових до роботи в міжнародному контексті.
Загалом до участі у «Student and Staff Well-being Days» було запрошено 28 представників із 9 українських університетів-партнерів Університету Миколая Коперника: Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Львівського національного університету імені Івана Франка, НУ «Львівська політехніка», Національного університету «Києво-Могилянська академія», Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Харківського національного економічного університету імені Симона Кузнеця, Українського католицького університету, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Державного університету «Житомирська політехніка».
https://cdu.edu.ua/news/naukovtsi-cherkaskoho-natsionalnoho-vidvidaly-student-and-staff-well-being-days-u-misti-torun.html#sigProIdb5e8cc5867
Відділ міжнародних зв’язків