Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького цього року представили на Міжнародному тижні в Університеті прикладних наук Санкт-Пельтену, Австрія, проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Олександр Спрягайло та начальниця відділу міжнародних зв’язків Олександра Дем’яненко.
Наукові заходи під загальною назвою «Connecting Europe! How Education and Research Contribute to European Values» («Поєднуючи Європу! Як освіта та дослідження сприяють європейським цінностям») проводилися з 25 по 29 листопада 2024 року у прекрасному австрійському місті Санкт-Пельтен та зібрали представників 12 університетів із 8 країн світу.
Масштабний проєкт об’єднав науковців та викладачів університетів з Австрії, Нідерландів, Німеччини, України, Південно-Африканської Республіки, Польщі, Португалії, Румунії.
Під час панельних дискусій, інтерактивних воркшопів, відкритих лекцій учасники Міжнародного тижня обговорювали, як університети як потужні агенти змін у суспільствах та інноваційних екосистемах у відповідних регіонах і державах впливають на майбутнє Європи з погляду демократичних цінностей і відкритості, зосереджувались на важливості їхньої участі у просуванні, підтримці та розвитку європейських підходів до сучасних глобальних викликів.
Великий інтерес в учасників Міжнародного тижня викликало знайомство з кампусом приймаючого університету, найсучаснішими аудиторіями, лабораторіями робототехніки, кібербезпеки, бібліотекою (яка є водночас і муніципальною книгарнею), а також теле-, фото- та радіостудіями, матеріально-технічною базою факультету фізіотерапії та дієтології.
Ключовими для обговорення темами Міжнародного тижня стали «Взаємозв’язок досліджень і освіти», зокрема — як дослідницька діяльність сприяє інноваційній освіті з точки зору форматів, методів, змісту та завдань, «Громадянська наука та залучення студентів», «Розбудова стратегічних міжнародних партнерств», «Відкриті ресурси для освіти та досліджень», «Розбудова потенціалу для міжнародних ініціатив». Кожна панельна дискусія передбачала виступи основних спікерів та подальше обговорення з учасниками важливих аспектів кожної теми, роботу групах, а також обмін думками у форматі «світового кафе».
Власним досвідом у вигляді 25-хвилинних виступів поділилися представники Черкаського національного. Зокрема, Олександр Спрягайло виступив спікером панельної дискусії «Громадянська наука та залучення студентів».
— Презентуючи закордонним колегам досвід природоохоронної діяльності ЧНУ, ми продемонстрували активну роль нашого університету в суспільному житті регіону, коли у ролі драйверів позитивних змін виступають самі студенти, у своїй діяльності спираючись на активну небайдужу громадськість, — зазначив Олександр Спрягайло. — Як наслідок — така синергія призводить до якісно нових змін, сталих рішень і позитивних зрушень, які покращують майбутнє.
Виступ Олександри Дем’яненко як спікерки панельної дискусії «Розбудова стратегічних міжнародних партнерств» було присвячено презентації досвіду Черкаського національного з налагодження стратегічної співпраці із закордонними освітніми та науковими інститутами, розвитку вже існуючих партнерств до нових рівнів.
— ЧНУ упевнено стоїть на засадах інтернаціоналізації та розширення міжнародних зв’язків, — пояснює Олександра Дем’яненко. — Об’єднуючи зусилля із європейськими партнерами, ми можемо надавати найкращі освітні послуги нашим студентам, реалізовувати наукові проєкти, спільно знаходити відповіді на новітні світові виклики. Надзвичайно важливим також є показати нашим закордонним колегам, що навіть в умовах повномасштабної війни ми продовжуємо розвиток, трансформуємося та працюємо заради майбутнього української освіти та науки в європейському просторі.
У межах Міжнародного тижня Олександр Спрягайло та Олександра Дем’яненко також обговорили з керівництвом Університету прикладних наук Санкт-Пельтену, який є лідером альянсу європейських університетів E³UDRES², співпрацю у межах альянсу та намітили подальші кроки для розбудови сучасної європейської освіти та науки.
https://cdu.edu.ua/news/naukovi-doslidzhennia-prezentuvala-delehatsiia-chnu-pid-chas-mizhnarodnoho-tyzhnia-v-avstrii.html#sigProId7cfc8d3407
Відділ міжнародних зв’язків