Програма академічних обмінів імені Фулбрайта пропонує щорічні конкурси на здобуття стипендій імені Фулбрайта для молодих викладачів та дослідників.

Відкрито приймання заявок для участі у цьогорічному конкурсі на здобуття стипендій імені Фулбрайта для проведення досліджень у США у 2025—2026 році — Fulbright Visiting Scholar Program 2025-2026. Заохочуємо до участі у конкурсі усіх, хто займається дослідницькою працею.

Fulbright Visiting Scholar Program уможливлює проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев’яти місяців.

Кваліфікаційні вимоги.

У конкурсі можуть брати участь:

— викладачі й дослідники наукових товариств, навчальних та дослідницьких інституцій найвищого рівня (університети, інститути та академії), які на момент подання заявки мають науковий ступінь кандидата наук або доктора філософії/доктора мистецтва, доктора наук;

— дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років й науковим авторитетом у відповідній галузі знань, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;

— діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі — з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Загальні вимоги до кандидатів:

— мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;

— знати англійську мову на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;

— повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

Умови гранту:

— щомісячна стипендія;

— медичне страхування;

— квиток в обидва боки.

Кінцевий термін подання заявок — 15 жовтня 2024.

Детально про Програму, перелік документів для участі у конкурсі та вимоги до їх оформлення, а також про перебіг конкурсного відбору за посиланням.