Напередодні Дня Збройних Сил України професори кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Анатолій Морозов та Василь Мельниченко завершили цикл лекцій з актуальних проблем воєнної історії України для студентів кафедри військової підготовки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Науковці  розповіли майбутнім офіцерам про воєнно-історичне минуле України, події і процеси, що відбувалися на українських землях у контексті світової історії. Йшла мова про роль і місце вітчизняної воєнної історії в українському державотворенні, основні тенденції розвитку військової організації у конкретні періоди історії, військову і військово-політичну діяльність видатних українських політиків і полководців.

Безумовно, що знання воєнної історії допомагатиме слухачам не тільки розширювати свій історичний світогляд, а й аргументовано спростовувати інформаційну фальсифікацію історії України та протидіяти ворожим ідеологічним впливам.

ННІ міжнародних відносин, історії та філософії