Директор наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доцент Григорій Голиш став гостем програми «У фокусі подій» ТРК «Ільдана».

Він презентував книгу, укладником якої є, — «Пером публіциста». Автор детально розповів про перебіг роботи над своєю книгою, розкрив її змістове наповнення.

Довідка. Запропонована читачам книга є збіркою вибраних публіцистичних творів (нарисів, статей, інтерв’ю), які автор написав упродовж кількох десятиліть. У структурі книги – понад 75 матеріалів публіцистично-краєзнавчого характеру, об’єднаних у 7 розділів. Зокрема, у першому розділі «Хто творить душу — уподібнюється Богові» висвітлено життєвий шлях видатних педагогів, учених, духівників, краєзнавців, чиє життя пов’язане з Шевченковим краєм. Другий розділ «Мистецтва політ високий» присвячено видатним мистцям нашого краю. Третій розділ «На літературному Парнасі» — майстрам літературного слова Лівобережної Черкащини.

Вочевидь, зацікавлює читача добірка матеріалів «Маловідомі сторінки нашої історії», в яких автор poзповідає про минувшину краю у різних галузях: грошово-економічній, спортивній, церковній тощо. Чимало сторінок видання висвітлюють подвиги українського народу у Другій світовій війні (добірка «Вклонімося буремним тим рокам»). Життєві колізії наших земляків подано у розділі «Долі людські», а в добірці  матеріалів «Інформаційний вернісаж» відображено важливі події сучасності Черкаського краю. Осердя книги складають маловідомі факти історії та культури Середньої Наддніпрянщини та її видатні постаті. Видання супроводить розлогий науково-довідковий матеріал. Зокрема, праця містить іменний (понад 750 імен) та географічний (330 назв) покажчики. Книга адресована щонайширшому читацькому загалу, представникам освітньо-виховних закладів, краєзнавцям, мистцям та всім зацікавленим історією краю та його визначними персоналіями.

Запрошуємо переглянути відеосюжет ТРК «Ільдана» та дізнатися детальніше про книжкове видання:

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького