У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького триває акція «Первоцвіт».

Студенти й викладачі навчально-наукового інституту природничих та аграрних наук традиційно взяли активну участь в охороні популяції підсніжника складчастого в лісовому масиві «Холодний Яр».

Але акція на цьому не завершується, адже почали квітувати інші види первоцвітів. На першу половину квітня припадає пік цвітіння різних видів рясту, а от проліски вже відцвітають.

На початку квітня на Черкащині почала квітнути сон-трава. За цією поширеною назвою ховаються різні види — сон лучний, великий та розкритий. Усі вони занесені до Червоної книги України, тож за їх зривання, продаж і купівлю передбачено чималий штраф.

Наприкінці квітня, разом із конвалією, у соснових лісах можна зустріти ще одну рідкісну рослину — вовчі ягоди пахучі або боровик. Саме на Черкащині її зростає найбільше на теренах України. Цікаво, що ця рослина отруйна, проте її все одно часто продають у букетах.

Екологи інституту закликають дбайливо ставитися до довкілля та берегти первоцвіти!

ННІ природничих та аграрних наук

Автори фото: Олександр Спрягайло, Максим Гаврилюк