bgb
 
 
 
 
 

18 лютого делегація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького взяла участь у пам’ятних заходах з нагоди Дня пам’яті загиблих під Дебальцевим.

Разом з представниками обласної, районної, міської влади, військовими, рідними загиблих захисників, представниками силових структур взяли участь в урочистому покладанні квітів до Меморіального комплексу загиблим за незалежність та цілісність української держави військовим.

Під час заходу представники духовенства виконали молебень за здоров’я живих захисників та літію за загиблими воїнами.

Бої за Дебальцевський плацдарм та операція з виведення українських військових стали одними з найбільш трагічних та масштабних подій за всю війну на сході України. Гостра фаза бойових дій тривала майже місяць — з 25 січня по 18 лютого 2015 року, включаючи масовані артилерійські обстріли, перестрілки на малих відстанях та навіть танкові битви.

За інформацією Генштабу ЗСУ, штурм міста проводився за підтримки кадрових російських військових. У боях брали участь до восьми російських батальйонних тактичних груп та артилерійських дивізіонів. Українські захисники мужньо вели важкі бої з противником, завдавши йому значні втрати й змусивши відмовитися від подальшого наступу.

«Війна триває вже 10 років, і за цей час з’явилося багато сумних дат, одна з яких — Дебальцеве. Найгостріша фаза оборони Дебальцевського плацдарму розпочалася десь із середини січня і тривала до 18 лютого 2015. Найзапекліші бої розпочалися 8-9 лютого, коли почалося звуження кільця. 15 лютого було прийнято рішення відвести війська, щоб зберегти особовий склад. На той час там було близько 5 тисяч українських військових, а нам протистояло близько 20 тисяч бойовиків так званих ЛНР, ДНР і російської армії. Наші хлопці — хтось хотів вийти, а хтось мав бажання стояти там до останнього. Пам’ятайте полеглих і шануйте живих. Слава Україні!», — пригадав під час виступу на мітингу військовий, учасник боїв на Дебальцевському плацдармі Олександр Кутній.

Подвиг українських воїнів —  хто боровся і захищав кожен метр української землі — назавжди залишиться прикладом мужності та героїзму, взірцем патріотизму та бездоганного виконання військового обов’язку.

Джерело: сайт Черкаської міської ради

Фото: Денис Коваль, студент 1-Ж курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій