Інформаційний ресурс «DOU» опублікував оновлений всеукраїнський рейтинг вишів для ІТ-галузі, що побудований на результатах даних з ЄДЕБО вступної кампанії 2020 року.

За цим переліком можна побачити, куди найбільше прагнули вступити абітурієнти з найвищими конкурсними балами.

У рейтингу представлені університети, що отримали не менш як 200 заявок на всі IT-спеціальності. І навіть з цим бар’єром у перелік потрапили 82 університети.

За результатами рейтингу, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького ввійшов у 30-ку найкращих і посів 26-ту сходинку із середньозваженим балом — 157,5. Варто зазначити, що середній бал, із яким подавали заявки до Київського національного університету ім. Т. Шевченка, складає 175,5, а найнижчий бал у рейтингу — 138,5.

— 26-те місце в переліку — це свідчення того, що IT-кафедри ННІ інформаційних та освітніх технологій і факультету обчислювальної техніки, інтелектуальних та управляючих систем ЧНУ надають якісні послуги студентам. IT-спеціальності — це сучасні й престижні професії. Будемо розвиватися в цьому напрямку й надалі, — зазначив ректор ЧНУ Олександр Черевко.

При формуванні рейтингу, пишуть «DOU», зосередилися на рівні підготовки абітурієнтів і популярності спеціальностей та вирахували рейтинг, використовуючи середній конкурсний бал на спеціальність, «зважений» на частку заявок на неї у виші.

Припустимо, що в університеті дві IT-спеціальності із середніми балами 170 і 150. При цьому на першу спеціальність надійшло 70% всіх заявок, на другу — 30% заявок. Якщо взяти середнє арифметичне, то вийде 160 балів. Це не буде цілком показувати популярність/попит спеціальностей у закладі вищої освіти. Тому ми вирішили «зважувати» середній бал спеціальності на частку заявок на спеціальність. Тобто в нашому прикладі рейтинг вишу: (170*0,7)+(150*0,3) = 164 бали.

Серед спеціальностей, які аналізували, були: «Комп’ютерні науки», «Інженерія програмного забезпечення», «Кібербезпека», «Комп’ютерна інженерія», «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», «Інформаційні системи та технології», «Системний аналіз», «Телекомунікації та радіотехніка», «Прикладна математика», «Математика», «Електроніка», «Прикладна фізика та наноматеріали» тощо.

Переглянути рейтинг можна тут.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького