Місяць тому пройшов ІІ Всеукраїнський Форум Рад молодих вчених, на якому розглядалося питання щодо діяльності рад молодих вчених регіонів. Кожен регіон славиться своїми талановитими молодими науковцями, які просувають наукові дослідження.

Кожного тижня Рада молодих учених при МОН буде представляти результати діяльності рад молодих вчених кожного регіону України. Першим регіоном, про який надана інформація, є Черкащина.

На форумі представляла Черкаський регіон д. е. н., професор, голова РМУ Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Наталія Зачосова.

Нині саме ці заклади вищої освіти представляють молоду науку Черкащини — Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, Черкаський державний технологічний університет, Уманський національний університет садівництва, а також Наукове товариство курсантів (студентів), ад’юнктів (аспірантів), докторантів та молодих вчених Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту, Рада молодих науковців Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Молодими вченими Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького щороку ініціюється проведення Всеукраїнської конференції молодих учених «Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених». У 2021 році цей захід було організовано уже 23 раз. Географія учасників охопила не лише провідні заклади вищої освіти великих міст України, але і наукові центри інших держав.

Також молодими вченими Черкащини активно підтримуються заходи, що об’єднують їх інтереси з інтересами досвідчених науковців. Вітається набуття додаткового педагогічного досвіду, участь в освітніх заходах, тренінгах, вебінарах. Зокрема, популярності набула участь у серії вебінарів, організованих Clarivate Web of Science, у напрямах: «Аналітичний інструмент InCites для установи та науковця», «Демонстрація, аналіз і оцінка наукового доробку науковця», «Пошук і аналіз літератури у Web of Science Core Collection», «Публікації в міжнародних виданнях». 23-29 березня 2020 року молоді вчені Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького долучились до заходів ALL DIGITAL Week 2020, організованих Національним університетом «Харківський політехнічний інститут» та прослухали серію вебінарів: «Scientist Image Formation in the Information Space», «Scientific Integrity», «Digital Expertise in Ukraine and Europe», «Multidiscipline Resources: Information Search, Analysis and Systematization». Багатьма аспірантами та молодими викладачами було успішно завершено онлайн-тренінги експертів з акредитації освітніх програм, що дало їм змогу стати експертами Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Також кілька членів рад молодих вчених отримали статус експерта Національного фонду досліджень України. Серед молодих науковців Черкащини — стипендіати Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, лауреати премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок, лауреати обласної премії Молодих науковців Черкащини, номінанти та лауреати конкурсу «Молодий вчений року».

13 травня 2020 року Радою молодих учених Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького заочно (у зв’язку з карантинними обмеженнями) було проведено VІ Міжнародний круглий стіл на тему: «Наука та інноватика: вітчизняний і зарубіжний досвід». Географія учасників цього року охопила 6 країн. 22 травня 2020 року РМУ Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького виступила співорганізатором міжнародної науково-практичної конференції «Рrioritized directions of international economic relations in the XXI century» (м. Баку, Азербайджан), на якій молоді вчені Університету гідно представили результати своїх наукових досліджень у формі доповідей у режимі онлайн.

У Черкащини наявний великий науковий потенціал, наявність талановитих молодих науковців це тільки підтверджує.

Рада молодих учених при МОН України