Опубліковано щорічний рейтинг українських закладів вищої освіти за показниками даних наукометричної бази Scopus.

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького посів 20 місце з-поміж 204 закладів вищої освіти України.

Це високий результат. Попри те, що сьогодні основне завдання університету — навчання, безпека учасників освітнього процесу, допомога ЗСУ, науковці проводять дослідження і публікують результати у наукових виданнях, які індексує база даних Scopus.

Нагадаємо, що результати рейтингу ґрунтуються на показниках цитованості наукових статей, опублікованих закладами освіти або їхніми фахівцями.

Рейтинг складений за результатами проведення наукометричного моніторингу суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus у квітні 2023 року.

У рейтинговій таблиці українські університети ранжовані за індексом Гірша — кількісним показником, що базується на числі наукових публікацій і кількості їх цитувань.

Індекс Гірша 2023 року (h = 45) зріс у порівнянні з показниками 2022 року (h = 42) на 3 одиниці.

Олександр Черевко:
— Дякую науковцям університету, що в часи війни гідно тримають стрій і якісно виконують свою роботу та сприяють популяризації української науки у світі.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького