Налаштування доступності

bgb
 
 
 
 

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького 23–24 квітня приймав поважного гостя — доктора наук, професора Університету Маямі (Оксфорд, штат Огайо, США) Маркуса Джоуба.

Візит відомого американського науковця став яскравою подією для університетської громади та сприяв розширенню міжнародних зв’язків ЧНУ.

Професор Джоуб зустрівся з ректором Олександром Черевком та адміністрацією університету. У ході зустрічі обговорено перспективи майбутньої співпраці, зокрема можливості участі у спільних українсько-американських наукових проєктах. Також учасники зустрічі торкнулися питань ролі статистики в сучасному суспільстві та в освіті.

— Провів зустріч із Маркусом Джоубом — доктором наук, професором Університету Маямі. Його основна сфера діяльності — інформаційні системи та аналіз. Пан Маркус має значний досвід роботи у Школі бізнесу ім. Фармера, а також надавав консалтингові та навчальні послуги таким компаніям, як General Electric, Procter & Gamble, NASA-Lewis Research Center, Westinghouse. Він викладає актуальні курси «Статистика бізнесу» та «Контроль якості», — зазначив ректор Олександр Черевко.

Під час візиту професор провів три гостьові лекції для студентів Черкаського національного університету.

23 квітня відбулася лекція на тему «Статистичні методи / Управління якістю» для студентів першого (бакалаврського) рівня освіти ННІ економіки і права (спеціальності «Менеджмент»»Маркетинг», «Публічне управління та адміністрування», «Моделювання економіки і бізнесу») та ННІ інформаційних та освітніх технологій (спеціальності «Середня освіта (Математика)», «Прикладна математика», «Прикладна фізика та наноматеріали», «Інформаційні системи та технології»).

Зі вступним словом до учасників звернувся перший проректор Василь Мойсієнко:

— Мені приємно вітати в стінах нашого університету Маркуса Джоуба, доктора наук, професора Університету Маямі. Маркус не вперше відвідує наш навчальний заклад. Минулого року ми домовилися, що в 2025-му він прочитає низку лекцій для студентів різних інститутів. Його фахова діяльність охоплює статистику, управлінські процеси, забезпечення якості освіти, а також поширення християнських цінностей серед молоді.

Лекція викликала живий інтерес серед студентів.

Професор також поділився власним досвідом консультування міжнародних корпорацій та підкреслив:

— Я дуже вдячний за те, що ви запросили мене у ваш університет в Україну. Це честь — мати можливість говорити з найкмітливішою, найрозумнішою нацією.

Слухачі дізналися про американський досвід забезпечення якості продукції, зокрема методики контролю якості, запроваджені Едвардом Демінгом.

24 квітня професор Джоуб зустрівся зі студентами ННІ міжнародних відносин, історії та філософії та провів лекцію на тему «Мартін Лютер і протестантська Реформація», у якій поєднав історичний та релігієзнавчий підходи до вивчення Реформації та протестантизму, їх значення в історії. Запропонована тема викликала значний інтерес у слухачів. Присутні ставили актуальні та змістовні запитання, що стосувалися майбутнього релігії у постмодерному світі та можливих рішень, які може запропонувати церква для розв'язання глобальних проблем людства.

Того ж дня професор виступив перед студентами ННІ іноземних мов (спеціальності Середня освіта (Англійська мова і література) та Філологія (германські мови та літератури, переклад включно, перша — англійська)) з лекцією на тему «Міжкультурна комунікація», наголошуючи на ролі мовного бар'єра, культурних кодів і глобальних комунікаційних трендів у сучасному світі. Студенти мали унікальну можливість наживо поспілкуватися з носієм мови та дізнатися більше про особливості американської системи вищої освіти.

Візит професора Маркуса Джоуба засвідчив зацікавленість світових науковців у співпраці з українськими вишами, а також підтвердив високий рівень академічного діалогу, який панує у Черкаському національному університеті.

Відділ міжнародних зв'язків.
Анна Куюмджи, Софія Римська, студентки першого курсу спеціальності «Журналістика», ННІ української філології та соціальних комунікацій