В ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулося засідання студентської наукової проблемної групи «Історія країн Азії, Африки та Латинської Америки» на тему: «Проблема південних Курильських островів у японсько-російських відносинах».
Захід був зорганізований кафедрою всесвітньої історії та міжнародних відносин і відбувся у межах тижня науки, який стартував у Черкаському національному. Керівники групи доцентка Анжела Іржавська та доцентка Тетяна Терещенко ініціювали розгляд актуальної проблеми сьогодення, а саме, проблему спірних територій у японсько-російських відносинах ХІХ—XXI ст. Студенти активно долучилися до обговорення низки питань з даної проблематики й виявили неабиякий інтерес до заяв уряду Японії щодо визнання Курильських островів (Кунашир, Хабомай, Ітупур, Шикотан) окупованими росією територіями та оголошення суверенітету над ними. З повідомленнями виступили студенти 3 курсу Олександр Петрик «Маньчжурський інцидент 1931 р.», Тетяна Цап «Дипломатичні відносини під час російсько-японської війни», Сергій Овдій «Спроби дипломатичного розв'язання проблеми островів Курильської гряди». Стверджувальною тезою засідання прозвучало, що «саме український спротив викликав ланцюгову реакцію відновлення територіальної цілісності інших держав».
https://cdu.edu.ua/news/aktualnu-problemu-iaponsko-rosiiskykh-vidnosyn-obhovoryly-na-zasidanni-studentskoi-naukovoi-hrupy.html#sigProIde011d83409
Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин