bgb
 
 
 

Дата заснування: листопад 2014 року

Адреса: 18031, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 81

Телефон: 096-705-11-08

Режим роботи: за попередньою домовленістю


Відповідальна особа: Масненко Віталій Васильович

Музей гетьмана Богдана Хмельницького Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького створений співробітниками ННІ історії і філософії, зокрема, кафедри історії України.

Експозиція налічує понад сотню експонатів. Серед них: копії козацьких прапорів та інших клейнодів, зразки козацької зброї, монети козацької доби, вжиткові речі, сучасні коммеморативні монети (пов’язані з козацькою добою), наукові видання про Богдана Хмельницького (монографії, збірники статей, матеріали конференцій), художня література про гетьмана, картини (Б. Хмельницький, М. Кривоніс, батальні сцени козацької тематики), копії картин, малюнків, універсалів, у тому числі за підписом Богдана Хмельницького; схеми, карти, фото місць битв і споруд козацької доби.

Окремі стенди експозиції: Б. Хмельницький — державотворець (Хмельницький на чолі Української козацької держави та української ранньомодерної козацької нації; Б. Хмельницький — полководець (Переможна козацька зброя); Б. Хмельницький — дипломат; Духовність та Церква; Спадкоємці гетьмана; картосхема походів Хмельницького.

У експозиції також відображено такі аспекти: Б. Хмельницький і Черкащина, інформація про вшанування гетьмана у стінах університету (Богданівські читання тощо).

Експозиція музею використовується у навчальному процесі (зокрема для студентів ННІ історії і філософії), для проведення екскурсій, урочистих заходів тощо.