bgb
 
 
 

Дата заснування: 2000 рік

Адреса: 18031, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 81

Телефон: 096-778-62-07

Режим роботи: за попередньою домовленістю


Відповідальна особа: Касян Андрій Іванович

Археологічний кабінет Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького засновано в 2000 р. на основі колекції, зібраної студентами навчально-наукового інституту історії і філософії (до 2008 р. — історико-філософського факультету) під час навчальної польової практики та гурткової роботи з ініціативи старшого викладача М. П. Сиволапа.

Кабінет є навчальною базою підготовки фахівців історичного профілю в навчально-науковому інституті історії і філософії та популяризації минулого рідного краю, розвитку у студентів відповідних професійних знань з археології.

Територія Середньої Наддніпрянщини, і Черкащини зокрема, неодноразово протягом тисячоліть відігравала важливу роль в історичних і етногенетичних процесах як загальноукраїнського, так і світового масштабу, тому вона така багата на пам’ятки минулого.

Основна колекція кабінету — археологічна, вона нараховує близько 30 тисяч знахідок і висвітлює історію нашого краю від появи на його території перших людей — неандертальців (130-100 тис. р. тому) і до кінця ХІХ–початку ХХ ст. (матеріали з розкопок хати Івана Піддубного).

Археологічний кабінет університету відкритий для співпраці!