bgb
 
 
 

Відповідальна особа:

Боєчко Владислав Федорович

Адреса: 18031, м. Черкаси, б-р Шевченка, 81

Телефон: (0472) 35-52-37

Режим роботи: за попередньою домовленістю

Ідея створення кабінету української етнології належала професорам Федору Боєчку та Василю Мельниченку.
У 2000 році було започатковано першу експозицію, яка складалась із навчальних стендів та традиційних елементів побуту українців ХІХ - початку ХХ століття.

У жовтні 2014 року за ініціативи викладачів кафедри історії України Боєчка В. Ф., Темченка А. І., Синявської Л. І., кабінет української етнології був суттєво оновлений експонатами  традиційного побуту, знаряддями праці, зібраними студентами і викладачами навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії.

Матеріальна частина нинішньої експозиції формувалася на основі експонатів, зібраних студентами, викладачами та співробітниками нашого університету під час практики з української етнології 

Нині експозиція кабінету включає традиційні меблі та елементи інтер'єру, колекції тканих та вишиваних рушників, народного одягу кінця ХІХ – початку ХХ століття, кераміки та посуду, предметів побуту українського селянства Наддніпрянщини і Поділля. Саме на цій території проходив процес формування українського етносу, а згодом української нації.

Кабінет розділений на декілька експозиційних частин:

  • елементи інтер’єру і меблів української хати;
  • традиційні українські рушники;
  • елементи традиційного жіночого і чоловічого одягу;
  • знаряддя праці українського селянства;
  • посуд і гончарні вироби;
  • речі традиційного домашнього вжитку.

У кабінеті викладачі інституту проводять заняття з української етнології, засідання студентського етнологічного гуртка. Колекція постійно оновлюється, створюються нові цікаві експозиції.

Кожного року кабінет української етнології відвідують гості з різних куточків України, близького й далекого зарубіжжя, серед яких учні загальноосвітніх шкіл та майбутні студенти Черкаського національного університету, професорсько-викладацький склад університету, учасники міжнародних і всеукраїнських конференцій, держслужбовці та фахівці органів місцевого самоврядування.