Викладачі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького уже майже 20 років успішно працюють зі школярами області в Малій академії наук.

Днями завершився обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, учасниками якого стали 311 учнів області. Про це повідомляють на сайті управління освіти і науки.

Конкурс відбувався у 58 секціях наукових відділень МАН. Оцінювали виступи дітей науковці провідних закладів вищої освіти України.

18-19 лютого відбулися постерний захист та наукова конференція, де були представлені наукові доробки учнів-членів МАН.

Члени журі зауважили, що цьогорічні наукові роботи були цікавими, неординарними та конкурентоспроможними. Приємно відзначити, що попри війну, учні продовжують займатись науковими дослідженнями під керівництвом своїх вчителів та наукових керівників.

Цьогоріч журі відділення економіки конкурсу представили: завідувачка кафедри туризму і готельно-ресторанної справи, докторка економічних наук, професорка Станіслава Пасєка, доцентка цієї ж кафедри, кандидатка економічних наук Марина Дроботова, заступник директора з навчальної роботи та перспективного розвитку Черкаського державного бізнес-коледжу Ірина Дернова, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри економіки, підприємництва та маркетингу.

— Приємно відзначити, що навіть у такий складний час розумні, талановиті учні представили результати своїх досліджень, які провели під керівництвом вчителів та наставників — науковців університету, — зазначила Станіслава Пасєка. — Серед учасників перше місце отримала робота Дарини Гонтар, учениці 11 класу Чорнобаївської загальноосвітньої школи І-III ступенів № 1 Чорнобаївської селищної ради, під керівництвом Тетяни Лукашенко, вчительки математики. Цікавою виявилась і робота з туризму Максима Сергеєва, учня 10 класу цієї ж школи. Сподіваємося у найближчому майбутньому побачити цього школяра серед студентів спеціальності «Туризм і рекреація». Віримо, що усі ці талановиті школярі  будуть розбудовувати нашу мирну Україну!

До складу журі відділення філософії та суспільствознавства увійшли: Олексій Марченко, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії, соціальних та політичних наук ЧНУ ім. Б. Хмельницького; Володимир Фуркало, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін УДПУ імені Павла Тичини; Зоя Шевченко, кандидатка філософських наук, доцентка кафедри філософії, соціальних та політичних наук ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

До відділення філософії та суспільствознавства надіслали роботи 13 конкурсанток. Попри повітряні тривоги та проблеми з електропостачанням, юні дослідниці успішно підкорювали  свої перші наукові вершини. Всіх учасниць було відзначено призовими місцями.

Науковий пошук Тараса Манька, учня 11 класу КЗ «Іркліївський ліцей» Іркліївської сільської ради на тему «Алізарин як відновник та стабілізатор у синтезі наночастинок золота» консультувала кандидатка хімічних наук, доцентка кафедри хімії та наноматеріалознавства ННІ природничих та аграрних наук Валентина Литвин. Тарас отримав II місце на обласному етапі конкурсу МАН.

Переможці обласного етапу конкурсу-захисту стануть учасниками III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, де змагатимуться за перемогу з кращими юними дослідниками України.