bgb

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького запрацював оновлений склад спеціалізованої вченої ради Д73.053.01 із захисту кандидатських та докторських дисертацій на здобуття наукових ступенів кандидата та доктора історичних наук.

Рада відновила свої засідання 3 жовтня 2024 року захистом Анастасії Грідіної на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук зі спеціальності 07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни на тему: «Мемуари як джерело до вивчення суспільства доби Української революції 1917-1921 рр.»

Роботу виконано на кафедрі історії України та спеціальних історичних дисциплін Донецького національного університету імені Василя Стуса Міністерства освіти і науки України, науковий керівник — доктор історичних наук, професор кафедри історії України та спеціальних галузей історичної науки Донецького національного університету імені Василя Стуса – Надія Темірова. Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Віталій Тельвак, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу теорії та методики біобібліографії Інституту біографічних досліджень НБУ імені В. І. Вернадського Надія Любовець.

У дисертації Анастасії Грідіної з’ясовано значущість інформації мемуарів для розуміння суспільства у добу Української революції 1917–1921 рр., які містять опис політичних інститутів суспільства, характеристику законодавчої діяльності, перебіг революційних подій, опис бойові зіткнення, оцінки визначних особистостей. Мемуари віддзеркалюють активізацію українського національного руху на революційному піднесенні. Виявлено джерельні можливості спогадів щодо матеріальних обставин повсякдення в умовах нестабільного воєнно-політичного становища. Через нездатність влад забезпечити населення необхідним, воно опинилося на межі гуманітарної катастрофи. Також визначено потенціал спогадів у вивченні стану культури та духовності суспільства революційної доби та окреслено рівень висвітлення релігійного життя в період Української революції, проаналізовано діяльність релігійних і церковних лідерів, порушено питання української автокефалії.

Спеціалізована вчена рада Д73.053.01