До 425-річчя від дня народження Богдана-Зіновія Хмельницького за участі науковців університету створено історико-просвітницький відеофільм «Богдан Хмельницький та його епоха».

У ньому розкривається роль Богдана Хмельницького як творця Української козацької держави, наділеного державницьким розумом, дипломатичним хистом та організаторським талантом. Розпочата ним боротьба за українську державність мала велике значення в історії України, пробудивши волю народу до самоутвердження і самовираження у формі національної держави.

Важливою сюжетною лінією відеофільму є презентація Черкащини — батьківщини Богдана Хмельницького, де його ім’я оточене глибокою шаною земляків. У фільмі показується історія зародження і розвитку традицій вшанування та увічнення пам’яті Богдана Хмельницького на його батьківщині.

Ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко акцентує увагу на пізнавально-виховному значенні відтворення і збереження історичного середовища доби Української держави, передусім гетьманської столиці Чигирина. Тут у процесі реалізації ініційованої свого часу ним державної програми «Золота підкова Черкащини» було відтворено такі унікальні об'єкти як «Резиденція Богдана Хмельницького», «Посольська вулиця», «Церква Святих Петра і Павла», каплиця Святої Покрови, оборонних стін Чигиринського замку та бастіону Дорошенка у Чигирині. У Суботові реставровано Іллінську церкву, музеєфіковано автентичні залишки родового маєтку Хмельницьких.

У відеофільмі знайшла відображення тема Богдана Хмельницького у науковій та культурно-просвітницькій діяльності закладів культури і мистецтва Черкащини. Підкреслено, що постать Богдана Хмельницького висвітлюється у дослідженнях черкаських науковців, а його образ знайшов втілення у творах черкаських письменників, художників, акторів, майстрів народного мистецтва.

Фільм створено Черкаською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України і телерадіокомпанією «Ільдана» за сприяння управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської облдержадміністрації в межах програми підтримки осередків творчих спілок Черкащини на 2017 – 2021 рр. Автор сценарію і координатор проєкту — професор Черкаського національного університету Василь Мельниченко, науковий консультант — професор Черкаського національного університету Анатолій Чабан.

Фільм буде показано на телеканалі ТРК «Ільдана» 26 і 28 грудня.

 

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького