Серед нагороджених провідних вчених Нової Зеландії й випускниця Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Наталія Чабан.
Церемонія вручення вищих нагород проходила у Королівському товаристві Нової Зеландії — аналог Національної академії наук України. Наталія Чабан отримала медаль Те Апарангі Мейсона Дьюрі Королівського товариства за дослідження сприйняття міжнародних відносин та публічної дипломатії.
Медаль Мейсона Дьюрі щорічно вручається найвидатнішому соціологу країни, має на меті визнати видатний внесок у соціальні науки, які, хоча й виникли в середовищі Нової Зеландії, мали міжнародний вплив.
Нині Наталія Чабан є професоркою Кентерберійського університету Нової Зеландії, а також міжнародно визнаним експертом з політичної комунікації та сприйняття в міжнародних відносинах та громадській дипломатії.
Випускниця Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (тоді ще педагогічного інституту), Наталія розпочала свою академічну кар'єру з дослідження зовнішніх образів та сприйняття нової незалежної України на початку 1990-х років і нині активно співпрацює з науковцями нашого університету.
Вона досліджує Україну з моменту здобуття нею незалежності та стала впливовим світовим коментатором того, як війна вплинула на комунікацію, очікування та настрої на міжнародному рівні. Її пізніші дослідження охоплюють різноманітні теми у сфері міжнародної політичної комунікації та публічної дипломатії, і, найголовніше, Європейського Союзу.
— Я продовжувала вивчати міжнародні образи та сприйняття України протягом десятиліть. У тому числі з початку війни росії проти України з 2014 року та повномасштабного вторгнення в Україну з 2022 року, — підкреслила Наталія під час вручення нагороди.
Протягом понад двох десятиліть її дослідження об'єднують науковців, дипломатів та студентів з усього світу у спільні дослідницькі мережі, що інформують про формування політики. Професорка Чабан є експертом-засновником у вивченні глобального сприйняття Європейського Союзу. Дослідження професорки Чабан зосереджені на когнітивних та семіотичних аспектах політичного та медійного дискурсів, вивченні образу та сприйняття в контексті Європейського Союзу та міжнародних відносин, а також на публічній дипломатії та політичній комунікації.
Професорка Чабан є засновником і директором дослідницької платформи Форуму публічної дипломатії та політичної комунікації Кентерберійського університету, де вона керує дослідженнями та ініціює дипломатичну співпрацю з науковцями, дипломатами та експертами із зовнішніх відносин з Нової Зеландії та на міжнародному рівні.
Її науковий інтерес стосується того, «як образи та сприйняття «інших» — народів, націй та країн — впливають на те, як ми відображаємо світ у нашій уяві та впливають на те, який курс дій ми здійснюємо щодо наших міжнародних партнерів та суперників? Як ці ментальні образи формують наші очікування та ставлення до цих дій, особливо, коли ми стикаємося з війною і миром у міжнародній політиці?»
Отримуючи високу наукову нагороду, професорка Наталія Чабан підкреслила, що її слова вдячності насамперед «нашій хоробрій Україні та її народу».
Вона висловила вдячність всім тим хто сприяв її становленню, і хто стоїть за цією нагородою — сім’ї, своєму науковому керівнику професорці Світлані Жаботинській, своїм співробітникам у Новій Зеландії та за кордоном за їхню мотивуючу пристрасть, досвід та оптимізм у дослідженнях.