bgb

Викладачі ННІ природничих та аграрних наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького взяли участь у IV Всеукраїнській науковій конференції «Синантропізація рослинного покриву України».

Понад сто науковців із різних куточків України взяли участь в науковому заході, який проходив 11–12 вересня 2024 року.

Було представлено традиційні напрями досліджень синантропізації рослинного покриву України, які відображають їхній сучасний стан, проблеми, шляхи осучаснення і вдосконалення. Висвітлено різні аспекти, методи, підходи вивчення синантропної флори, синантропної рослинності, видів чужорідних рослин, фітоінвазійcинантропізації флори та рослинності об’єктів природно-заповідного фонду України, впливу воєнних дій на стан рослинного покриву, ролі інтродукційних центрів у сучасному генезисі рослинного покриву, питань екологічної політики, екологічної освіти і популяризації науки тощо.

Кандидатка біологічних наук, доцентка Вікторія Осипенко та докторка філософії в галузі біологічних наук, викладачка Катерина Лавріненко представили колективну доповідь, присвячену фракційному аналізу флори ландшафтного заказника місцевого значення Урочище «Лисичка» (заказник було створено за співпраці Драбівської селищної територіальної громади Черкаської області та викладачів кафедри, про що ми писали раніше). У доповіді було зроблено висновок, що попри високий рівень синантропізації у зв’язку з ізоляцією від інших територій зі збереженим природним рослинним покривом, близькістю до населеного пункту та автошляхів на території заказника процеси апофітизації переважають над адвентизацією (тобто пристосування до посиленого антропогенного навантаження відбувається головним чином за рахунок місцевих видів рослин, а не чужорідних), а також наявні раритетні біотопи, що свідчить цінність території для збереження біорізноманіття в регіоні.

ННІ природничих та аграрних наук