bgb

Першокурсники Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького мали унікальну можливість послухати лекцію відомого українського підприємця Олександра Жученка, Голови правління регіонального відділення «Українського союзу промисловців і підприємців», СЕО ТОВ «ГРУПА ВЕНЕТО».

Тема зустрічі зі студентами ННІ економіки і права — «Трансформація ринку праці: нові виклики та можливості для молодих фахівців».

У своєму виступі Олександр Володимирович детально розглянув актуальні тенденції вітчизняного ринку праці, зосередив увагу на викликах, які постали перед українськими підприємствами та працівниками через економічні й соціальні зміни. Проаналізував вплив на ринок праці глобальних економічних процесів, воєнних дій та цифрової трансформації. Він підкреслив, що сучасні реалії диктують нові вимоги до молодих фахівців, які мають володіти не лише теоретичними знаннями, а й практичними навичками, гнучкістю та готовністю до постійного навчання. Лектор також приділив увагу ролі технологій у формуванні майбутнього ринку праці. Він розповів про те, як штучний інтелект та автоматизація впливають на різні професії, а також — які нові можливості відкриваються перед молодими спеціалістами в умовах цифрової трансформації.

«Сьогоднішній світ змінюється дуже швидко, і щоб бути успішним, потрібно вміти адаптуватися до нових умов. Молодим фахівцям варто розвивати такі навички як критичне мислення, креативність, вміння працювати в команді та володіння іноземними мовами», – зазначив Олександр Жученко.

Студенти мали змогу задати лектору численні питання, які стосувалися їхнього майбутнього професійного розвитку. Олександр Жученко надав вичерпні відповіді та поділився своїм досвідом побудови успішної кар'єри. Лектор заохочував студентів здобувати перший практичний досвід уже під час навчання. Це можуть бути виробничі екскурсії, стажування, навчальна та виробнича практики, волонтерські проєкти, участь у стартапах або реальних кейсах компаній. Навіть короткостроковий практичний досвід може допомогти побачити різницю між теорією та реальністю бізнес-процесів.

Студентам варто активно налагоджувати професійні контакти, відвідувати галузеві події, конференції, виставки. Це допоможе не тільки отримати нові знання та ідеї, але й знайти потенційних бізнес-партнерів або роботодавців. Олександр Володимирович наголосив на готовності підприємств Черкаського регіону до співпраці з університетом щодо формування у студентів практичних навичок.

ННІ економіки і права