Пам’ять людини-академії, нашого земляка, чиє ім’я носить наукова бібліотека університету — Михайла Максимовича, вшанували у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Михайло Олександрович Максимович посідає у славній когорті великих українців чільне місце. Він по праву отримав високе титулування як людини-академії, позаяк залишив потужний слід у багатьох галузях духовного життя. Михайло Олександрович зажив загальнонаціональної і  європейської слави як відомий ботанік, історик, археолог, філософ, лінгвіст, етнограф, фольклорист, літературознавець, фундатор вітчизняного краєзнавства. Він був талановитим творцем літературного слова, духовним побратимом Тараса Шевченка, а ще увійшов у історію національної освіти як непересічний педагог і перший ректор Університету Св. Володимира (м. Київ)  — нині Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Великий достойник є нашим земляком: його рідні пенати знаходяться в с. Богуславець (Золотоніщина).

22 листопада минуло рівно 150 років з дня його смерті (його могила знаходиться на Михайловій горі в с. Прохорівка на Канівщині).

Директор наукової бібліотеки ЧНУ ім. Б. Хмельницького на могилі М. Максимовича

 

З цієї нагоди у післясвято Дня гідності і свободи біля меморіальної стели вченого-енциклопедиста, розміщеної на фасаді центрального корпусу наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича, відбулася акція пошанування його пам’яті. Учасниками цього своєрідного мітингу-реквієму стали члени ректорату, викладачі, співробітники університетської книгозбірні та студенти. З промовами виступили перший проректор, професор Василь Мойсієнко та завідувач кафедри української літератури й компаративістики, голова обласної організації Національної спілки письменників України, професор Володимир Поліщук. Вони акцентували увагу на значущості постаті Михайла Максимовича в нашій інтелектуальній історії та важливість пропагування його життєтворчості, зважаючи на сьогоденні умови широкомасштабної російсько-української війни. До меморіальної стели Михайла Максимовича було покладено живі квіти.

Григорій Голиш, директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича