На базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 10 грудня провели круглий стіл на тему «Забезпечення розвитку дошкільної освіти України в контексті імплементації нової редакції Закону України «Про дошкільну освіту» від 6 червня 2024 року № 3788-IX».
Організатори заходу: підкомітет з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького.
В обговоренні взяли участь народні депутати України, посадовці органів державної влади та місцевого самоврядування, освітяни, науковці, представники інститутів громадянського суспільства, медіа. Предметом розмови був стан, проблеми, завдання щодо імплементації вказаного закону.
Модерував захід Михайло Гончар, експерт з питань освіти Асоціації міст України, кандидат педагогічних наук, який зауважив, що мета заходу — почути громади Черкащини. Під час круглих столів, які вже провели в Миколаєві, Кропивницькову, Чернівцях, Львові, Ужгороді було озвучено низку актуальних проблем від «дошкільників» цих регіонів.
Привітав учасників круглого столу перший проректор Василь Мойсієнко та наголосив:
— Ми маємо розуміти той пріоритет, без якого неможливе поціновування української держави — це діти. Сьогодні Україна зазнає демографічних втрат. Тому маємо підтримувати українців, які в цей складний період залишились в Україні, створити максимально комфортні умови для дітей в закладах дошкільної освіти. Закон про дошкільну освіту — це дійсно закон нової епохи, який по своїй суті формує нову українську дитину, як інтелектуала з відповідними цінностями. Він зорієнтований на доступність дошкільної освіти, на питання забезпечення безпеки та збереження, зміцнення здоров’я дітей. І майже вперше на державному рівні застосовується термін «здорове освітнє середовище».
Взяла участь у роботі круглого столу заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Черкаської міської ради Анастасія Чубіна.
— Хочу відзначити, що в місті Черкаси розвиток галузі освіти є пріоритетним напрямом. А черкаський досвід роботи, взаємодії та підтримки закладів дошкільної освіти є одним із найбільш показових в Україні. Обмін досвідом і співпраця є надзвичайно важливою для забезпечення якісної освіти, — зазначила Анастасія Сергіївна.
У ході роботи круглого столу учасники обмінювалися думками та настановами на найближчий рік про розвиток сфери дошкільної освіти на визначених Законом цінностях та засадах.
Долучився до спілкування Володимир Воронов, народний депутат України, голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.
— Вважаю, що інвестиція у ранній розвиток та дошкільну освіту — це найкраща з можливих. Радий, що нарешті в нашій державі з моєї ініціативи був створений підкомітет раннього розвитку дошкільної освіти в Комітеті Верховної Ради. Нарешті цей закон є ухвалений, підписаний Президентом і саме від нас з вами зараз залежить те, як ми напрацюємо пакет нормативно-правових актів до цього закону, як ми його укомплектуємо і будемо розʼяснювати по містах, — підкреслив Володимир Воронов.
Виконавчий директор Асоціації міст України, кандидат наук з державного управління Олександр Слобожан звернув увагу на те, що за багато років це перший новий системний закон:
— Заходи, які проводяться зараз у Черкасах та інших містах надзвичайно важливі, бо закон не можливий без реалізації. Розробники мають чути питання, пропозиції. А найперше, донести певні особливості закону, які ви можете почути з перших уст розробників. А також почути відповідні запитання щодо реалізації і отримати пропозиції для реалізації.
Про ключові ідеї нового Закону України «Про дошкільну освіту», зокрема й в контексті євроінтеграційних процесів, виступили Руслана Найда, директорка Українського інституту дитинства, доктор педагогічних наук, Зоя Крамська, докторка філософії, в.о. директора КЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т. Г. Шевченка Черкаської обласної ради», Валерія Шинкарьова, радник міського голови міста Черкас з питань освіти та гуманітарної політики, членкиня робочої групи ВРУ по розробці ЗУ «Про дошкільну освіту», Богдан Бєлов, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та очільниці дошкільних навчальних закладів міста.
Захід сприяв консолідації зусиль ключових партнерів у розвитку дошкільної освіти: законодавців й органів місцевого самоврядування, органів центральної та місцевої виконавчої влади, суб’єктів освіти й корпоративної спільноти (власників закладів освіти, інвесторів, меценатів тощо).
https://cdu.edu.ua/news/u-chnu-provely-obhovorennia-implementatsii-zakonu-ukrainy-pro-doshkilnu-osvitu.html#sigProId87bc366aa0
Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького