Студенти, викладачі та працівники Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького обрали ректора. За результатами таємного голосування більшістю у 80,36 % голосів колектив довірив право очолити університет Олександру Черевку. Він очолював університет попередні 5 років і був єдиним кандидатом на цю посаду.

24 вересня відбувся завершальний етап виборів ректора. Усі викладачі та обрані представники від студентства й працівників, не віднесених до науково-педагогічних, голосували на виборчій дільниці в навчальному корпусі №1.

Член виборчої комісії, директор ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я Леонід Нечипоренко зазначив, що вибори пройшли без порушень:

— Вибори проходять спокійно. Загалом явка тих, хто має право вибору, складала 91,56%.

Голосували на виборах і ректор (1979-2000 рр.) Федір Боєчко, і ректор (2005-2007 рр.) Володимир Поліщук. Володимир Трохимович, який нині очолює кафедру української літератури та компаративістики ЧНУ, зазначає:

— Олександр Черевко, ставши ректором 5 років тому, прийшов у малознайоме для нього за професійністю середовище. Згодом він дуже переконливо й фахово опанував необхідні навички для управління в науково-освітній сфері університету національного статусу. Як результат, у закладі панує психологічна злагода, про значні фахові здобутки ЧНУ свідчать передові позиції у вітчизняних та міжнародних рейтингах, — зазначив Володимир Поліщук і додав: — Той факт, що кандидат на посаду один, а вибори проходять спокійно, засвідчує, що наш університет розвивається у правильному напрямку.

Проголосував і кандидат на посаду ректора Олександр Черевко. Він каже, що довіра колективу для нього — це стимул зробити ще більше, ніж за минулу «п’ятирічку». Але в. о. ректора впевнений, що разом із такою командою все можливо:

— Робота спільно з такою командою та професійним колективом додає впевненості, мотивації й надії на гарну перспективу для розвитку ЧНУ. Ті, хто обрали мене, мають знати, що я виправдаю їхню довіру. Сьогодні є певні виклики в суспільстві, які диктують першочергові кроки розвитку університету. Ми продовжуватимемо відшліфовувати онлайн-освіту, комп’ютеризувати освітній процес. Наші подальші кроки визначатимуться моєю програмою і Стратегією розвитку університету на 2020-2025 роки, затвердженою вченою радою та Наглядовою радою ЧНУ.

Протокол № 7 виборчої комісії

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького