bgb
 
 
 
 
 

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 15 листопада 2024 року відбувся круглий стіл на тему «Сучасний стан та перспективи розвитку дуальної аграрної освіти».

У ньому взяли участь викладачі, студенти та представники аграрного бізнесу.

Під час зустрічі відбулось обговорення впровадження дуальної освіти в освітній процес та перспективи удосконалення освітньої програми за спеціальністю 201 Агрономія.

Участь у заході взяли: директор ННІ природничих та аграрних наук Максим Гаврилюк; завідувач кафедри біології, екології та агротехнологій Олександр Ілюха; гарант освітньої програми «Агрономія» Олександр Коробко; професор Володимир Білоножко, доцент Ігор Колодка, а також представники аграрного бізнесу. Серед них: керівник Селекційно-дослідної станції ТОВ «ДСВ-Україна» Ігор Гаро, науковий співробітник із селекції та генетики сільськогосподарських культур цього підприємства Інна Ракул; начальник сервісно-аналітичного центру Ukravit Institite Ірина Роспасієнко; керівник агробіологічної лабораторії  Ukravit Institite Володимир Конограй. В обговоренні також брали участь студенти спеціальності «Агрономія».

Відкриття заходу розпочалося виступом Олександра Коробка з доповіддю на тему: «Дуальна форма в навчальному процесі як спосіб ефективної модернізації аграрної освіти». Олександр Олександрович поінформував присутніх щодо нормативної бази впровадження дуальної форми навчання, а також поділився досвідом навчання студентів спеціальності «Агрономія» за дуальною формою.

Власним досвідом навчання за дуальною формою протягом 1 семестру 2024/2025 н.р. поділились також студенти ОП «Агрономія». Ярослава Білокінь, студентка 4 курсу, поділилася досвідом проходження дуальної освіти на базі ТОВ «ДСВ-Україна»; Владислав Вовк, студент 2 курсу, розповів про елементи дуальної освіти, які він опановував під час роботи в Ukravit Institite.  

Усі доповідачі, як роботодавці, так і студенти відмітили позитивні сторони підготовки фахівців за дуальною формою навчання. Представники підприємств висловили задоволення рівнем теоретичної підготовки студентів-агрономів та висловили окремі побажання щодо подальшого оновлення освітньої програми за спеціальністю 201 «Агрономія».

Захід засвідчив важливість співпраці між університетом та аграрними підприємствами для підготовки конкурентоспроможних фахівців.

ННІ природничих та аграрних наук