Викладачі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького доцент кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Віктор Олексенко та професор кафедри української літератури і компаративістики  Василь Пахаренко взяли участь у презентації збірки Василя Симоненка «Молитва».

Книга вийшла накладом 3 тисячі екземплярів. В основі нового видання — найкращі твори письменника, а також раніше не публіковані 80 сторінок рукописів Симоненка, наданих родиною поета.

Про це повідомляють кореспонденти «Прочерку».

Презентація відбулася в творчому просторі в центрі Черкас по вулиці Симоненка. Надворі було облаштовано виставку плакатів з його доробком і фото.

Черкаський письменник і науковець Василь Пахаренко зазначив, що для кожного поета насамперед важливе видання його творів. Сам він пригадав, як у шкільні роки вперше купив книгу Василя Симоненка «Лебеді материнства». Хоч і вона була дещо спотворена через тодішню ситуацію у владі, та все ж він був вражений творами поета.

Директорка Благодійного фонду «МХП-Громаді» Тетяна Волочай розповіла, що в 13 областях намагаються реалізовувати різні проєкти з розвитку. Звісно, насамперед це допомога військовим, але, окрім того, вони підтримують в громадах і культурні проєкти.

— Культурні проєкти мають велике значення, бо це вплив на суспільство. Нещодавно ми видали книгу з роботами Марії Пилипчак, яка покликана працювати з дітьми. Цьогоріч також реалізовували проєкти в музеях. Так підтримали музеї Чорновола, Симоненка, Стуса і Леонтовича. А цю збірку підтримали і видали, бо це українець, який виборював право так називатися, а сьогодні в умовах економічної кризи вкрай важливо підтримувати такі видання, — зауважила Тетяна Волочай.

Олександр Третяков, видавець і волонтер, казав, що книги треба видавати якісно і чесно:

— Якісно видавати можливо, а от питання чесності потребує правової основи, і всі права були узгоджені. І це було важливо. Без жорсткої роботи цього б не сталося. Та нині маємо продукт, який узгоджений з усіма і в правовому аспекті.

Волонтер зауважив, що була дискусія, як презентувати книгу. Адже зараз непростий час в країні.

— І врешті з’явилася назва й обкладинка. Це малюнок Алли Горської, в родині якої не знали, що є така робота. І тому обкладинка стала видавничою сенсацією, — сказав Третяков.

— Зіткнувшись з цією роботою, я відчував велику відповідальність. Мав прозвучати образ Алли Горської у виданні, і, думаю, це вдалося. До слова, сам я ще в 70-ті роки в Одесі познайомився з творчістю Симоненка, – розповів художник Віктор Олексенко.

Марина Чеперис, заввідділу мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва імені Симоненка, зауважила, що на обкладинці книги чи не єдиний твір, який бачив сам Василь Симоненко, якому його привезла авторка художниця Алла Горська, коли він тяжко хворів у лікарні.

 Детальніше про захід можна переглянути у сюжеті ТК «Ільдана»: