Щорічно 21 листопада в Україні — День Гідності та Свободи.

Ця дата встановлена на відзначення подій, що стали важливими кроками утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії —Помаранчевої революції та Революції Гідності.

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького дбають про збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про Помаранчеву Революцію восени 2004 року та Революцію Гідності у листопаді 2013 року – лютому 2014 року. Університетська спільнота віддає належну шану патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

У межах історичних курсів бакалаври ЧНУ всіх спеціальностей працюють над виконанням  дослідно-пошукових  завдань із цієї тематики. Дослідження висвітлюватимуться на семінарах та конференціях.

Кафедра історії України