Студенти та викладачі Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького взяли участь у черговому заході, зорганізованому Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин «Європейські зустрічі та культурна дипломатія. Війна».
Подія відбулася в межах транскордонного проєкту «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі» (кураторка — професорка Ірина Матяш). Проєкт здійснюється за підтримки Фонду Ганса Зайделя в Україні та Федерального міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини. Інформаційним партнером цього разу став Навчально-науковий інститут міжнародних відносин та національної безпеки Національного університету «Острозька академія».
Серед учасників були представники МЗС України, представники українських закордонних дипломатичних установ; експерти з дипломатичних відносин та культурної дипломатії; студенти та викладачі Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка»; Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки Національного університету «Острозька академія»; Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького; Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова; Одеського національного університету імені І. І. Мечникова; Сухумського державного університету (Тбілісі, Грузія); Софійського університету Святого Климента Охридського (Республіка Болгарія); Університету Миколая Коперника в Торуні (Республіка Польща); факультету міжнародних відносин, політичних та адміністративних наук Державного університету Молдови; факультету міжнародних відносин Міжнародного незалежного університету Молдови; Тараклійського державного університету імені Григорія Цамблака.
Відкрила захід Голова Правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, докторка історичних наук, професорка, провідна наукова співробітниця відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України, кураторка проєкту Ірина Матяш.
Із вітальними словами до учасників звернулися координаторка проєктів — заступниця директора Фонду Ганнса Зайделя в Україні Олена Максимова.
— Ми повинні розповідати правду про цю війну, її причини і реальні та можливі геополітичні наслідки, спростовувати російську брехливу пропаганду та її історичні наративи, — наголосив у своєму вступному слові завідувач відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України Національної академії наук України д. і. н., проф., чл.-кор. НАН України Степан Віднянський.
Експертну групу представили: Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Кіпр (2003–2007 рр., 2012–2019 рр.), ректор Дипломатичної академії при МЗС України (1996–2003 рр.), Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор історичних наук, професор Борис Гуменюк; в. о. Постійного представника України при ООН (1994 р.), в. о. Міністра закордонних справ України (2009 р.), Надзвичайний і Повноважний Посол, президент Української асоціації зовнішньої політики Володимир Хандогій; голова Профспілки працівників державних установ України, голова Північно-Східного Європейського округу федерації профспілок громадського обслуговування, державний службовець третього рангу, поет, волонтер Юрій Піжук.
Під час заходу було обговорено проблематику російсько-української війни, значення культурної дипломатії, шляхи її застосування задля популяризації України у світі та подолання брехливих міфів російської пропаганди. Наголошено на тісному зв’язку історії України з європейською, а також тотожності європейських цінностей та українських.
Наші студенти Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Богдан Нетудихатка, Ілля Опарін, Сергій Овдій взяли активну участь у дискусії, змогли поставити злободенні питання поважним експертам.
Борис Іванович Гуменюк наголосив, що сьогодні Україну підтримує весь світ, колективний Захід, провідні лідери світової політики, країни Євросоюзу. Україна веде справедливу боротьбу й захищає не тільки власну територіальну цілісність, суверенність, але й європейські ліберальні, демократичні, глобальні, філософські цінності усього світу. Саме тому, за його словами, цей світ на нашій стороні й нам допомагає. Український супротив буде, безумовно, успішним і переможним.
На YouTube-каналі Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин можна переглянути запис трансляції:

Тетяна Терещенко,  кандидатка історичних наук, доцентка кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин