Студенти та викладачі ННІ міжнародних відносин, історії та філософії взяли участь у черговій зустрічі «Кіно та культурна дипломатія» у межах проєкту «Європейські цінності та культурна дипломатія» 8 вересня.

Проєкт здійснюється за підтримки Федерального міністерства закордонних справ на основі рішення Бундестагу Федеративної Республіки Німеччина через Фонд Ганса Зайделя в Україні.

Організатором є Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин і Представництво Фонду Ганса Зайделя в Україні.  Інформаційний партнер — дирекція «Медіацентр» Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв». Науковий партнер — Інститут історії України НАН України.

Координаторка заходу: Ірина Матяш — голова Правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, докторка історичних наук, професорка, провідна наукова співробітниця відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України, кураторка проєкту «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі».

З вітальним словом до учасників зустрічі звернулися: Ольга Іванова — начальниця відділу департаменту комунікацій та публічної дипломатії Міністерства закордонних справ України, Олена Максимова — заступник директора, координатор проєктів Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні та Тетяна Філевська — креативна директорка Українського інституту.

Культурна дипломатія дає можливість донести світовій громадськості важливі питання нашої країни мовою мистецтва та культури. Однією з найпоширеніших форм мистецтва в сучасному світі є кінематограф — жанр, що приваблює людей поза часом і територіями. Кіномистецтво, безумовно, сприяє покращенню дипломатичних відносин та популяризує імідж держави у світі. Це — витончений інструмент, «soft power» для реалізації національних інтересів. Він дає можливість і гідно протистояти інформаційним атакам країни-агресора, і спроможний показати справжню ідентичність та прагнення української нації іноземцям у доступному для сприйняття форматі. Про це говорили спікери проєкту: Владислав Берковський — виконавчий директор Українського культурного фонду, архівіст, джерелознавець, кандидат історичних наук та Євген Нищук — український актор, Народний артист України, Міністр культури України (27 лютого – 2 грудня 2014 р.; 14 квітня 2016 – 29 серпня 2019 рр.).

Краще усвідомити роль кіно в культурній дипломатії допомогло спілкування з творцями фільму «Український Ліван» — фільму-історії, який репрезентує майже 2000-літні зв’язки між Україною та Ліваном. Його представили Ігор Осташ — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Ліванській Республіці та Андріана Біла — редакторка фільму «Український Ліван».

До розмови також долучилися Марія Москаленко — продюсерка фільму «Леся Українка. Узлісся», членкиня Української Кіноакадемії, співзасновниця фестивалю українського кіно в Тбілісі «Україна в фокусі» та Нана Джанелідзе — режисерка та співавторка фільму «Леся Українка. Узлісся», культурний діяч та ексголова Кіноцентру Грузії. Вони представили  кінострічку — біографічну розповідь про долю найвідомішої української поетеси та письменниці Лесі Українки, що, безумовно, є чудовим, прямим способом популяризувати та глобально інтегрувати українську культуру й через твори мистецтва донести ключові меседжі сучасної України не лише Грузії, а й усьому світові.

Завдяки платформі «Zoom» до зустрічі приєдналося понад 40 студентів з Національного університету «Острозька академія», Київського національного університету імені Т. Шевченка, Львівського національного університету імені І. Франка, Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка», Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, Київського державного університету імені Б. Грінченка, Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького, Одеського національного університету імені І. Мечникова, Сухумського державного університету (Тбілісі, Грузія), Батумського державного університету імені Ш. Руставелі (Батумі, Грузія), Державного університету Молдови, Міжнародного незалежного університету Молдови. Активно долучилися до дискусії студенти ННІ міжнародних відносин, історії та філософії —  Марія Викович та Ілля Опарін.

ННІ міжнародних відносин, історії та філософії