Студенти ННІ інформаційних та освітніх технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького долучилися до космічного хакатону NASA Space Apps Challenge 2022, який проходив 1-2 жовтня.

Участь у цьому проєкті стала можлива завдяки зусиллям завідувача кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій, кандидата технічних наук Віталія Дідука, який залучений до діяльності Громадської організації «АСОЦІАЦІЯ НООСФЕРА» на волонтерських засадах як науковий радник (ментор) у Noosphere Engineering School із розробки вбудованих систем керування, ІоТ, розробки систем телеметрії, локального контролю та дистанційного керування на базі мікропроцесорної техніки та однопалатних мікрокомп'ютерів, розробки WEB-орієнтованих інформаційних систем, ігрових навчальних систем.

Локальний етап хакатону відбувся онлайн у місті Дніпро. А черкаські учасники мали змогу взяти участь в  події офлайн в Інжиніринговій лабораторії Noosphere Engineering School.

Тема хакатону NASA Space Apps Challenge 2022 — Make Space. Учасники мали змогу продемонструвати вміння створювати освітні ігри, інтерактивні програми для демонстрації даних, короткі відео про зміни клімату та інше. Конкурсні завдання охоплюють як розробку високотехнологічних проєктів, так і творчі напрямки.

— Цікаво, що Черкаси вперше долучилися до цього проєкту та представили свої команди в конкурсі. Як би дивно не звучало, але від Черкас до відкритого космосу — лише один крок, — зауважив Віталій Дідук.

Перший день NASA Space Apps Challenge 2022 минув насичено і продуктивно. Участь в проєкті дала змогу студентам не тільки перевірити себе на міцність, а й поспілкуватися з чудовими менторами та отримати таку необхідну в наш час психологічну розрядку.

На локації Noosphere побували студенти спеціальностей «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології», «Прикладна фізика та наноматеріали», «Фізика та астрономія», «Середня освіта. Фізика» які познайомилися з можливостями, що відкриваються при роботі над власними проєктами в Інжиніринговій школі Noosphere.

Обговорили їхні власні вподобання та можливі перші кроки в освоєнні інженерних спеціальностей.

— У завершальний день проєкту кожен з учасників відчув насолоду від пройденого шляху, — поділився враженнями Віталій Дідук. — Впевнений, кожна робота, що була сьогодні представлена — це перемога. Це нова ідея, новий досвід, нові знайомі, нова точка погляду на знайомі речі. Ми стали на один крок ближче до зірок. Наступного разу — підійдемо ще на крок ближче. Адже великий шлях починається з маленького кроку. Головне — продовжувати рухатись далі.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького