bgb
 
 
 
 
 

24 вересня майбутні редактори разом із викладачами кафедри видавничої справи, редагування та теорії інформації Ларисою Завгородньою та Людмилою Фіть, керівником студентського читацького клубу з буккросингу «Freebook» Людмилою Солодкою прийшли підтримати свого випускника, а нині журналіста і громадського активіста Сергія Могилка, який презентував книгу «Цитати Сходу» у великому залі кінопалацу «Салют».

Ідея цієї унікальної книги, за словами Сергія, виникла більше року тому, коли захоплення Донбасу російськими найманцями тільки починалося і стало зрозуміло, що ніяке це не АТО, а справжня війна.
«Цитати Сходу» — це 74 реальні історії очевидців війни на Донбасі, які Сергій зібрав від бійців та військових журналістів, від волонтерів та переселенців в період з літа 2014 року по літо 2015 року.
У книгу ввійшли спогади трьох наших земляків. На зустрічі представляли книгу і черкаські співавтори. Це Оксана Циганок, волонтер ГО «Громадський Блокпост» та Центру допомоги армії, яка поділилася страшними спогадами про Ілловайський котел, Дебальцеве.
— Там, всього лише за 300 кілометрів звідси в цю хвилину десятками, сотнями гинуть, згорають заживо наші чоловіки, брати, знайомі… А тут все тихо і байдуже, — із болем у голосі розповіла вона про свої враження від поїздок на Схід.
Спогади іншого черкасця, бійця 95-ї окремої аеромобільної бригади, Василя Шкута Сергій узяв прямо зі сторінки у соціальній мережі «Фейсбук».
Під час зустрічі зачитували уривки із книги. Дехто з присутніх слухав зі сльозами на очах. Бо спокійно це сприймати просто неможливо, ділилися враженням уже після зустрічі студенти.
Голова обласної ради Валентина Коваленко назвала книгу почасником, який треба щогодини відкривати й читати, щоб пам’ятати про ці страшні дні, щоб виграти цю війну, насамперед, зсередини, тільки тоді ми залишимося українцями.
Черкаський видавець Олександр Третьяков зауважив, що книга вже презентована на Форумі видавців у Львові разом із двома іншими, створеними у подібному форматі: це книга Валерія Макеєва «100 днів полону» та книга Андрія Кравця «Генерал Момот: наш МІФ». До створення всіх трьох книг дотичні журналісти. У будь-якому разі ці твори на передовій інформаційної війни, яка нині розгорнулася.
За кілька днів книга буде доступна у книгарнях міста. Частина тиражу вже подарована вищим навчальним закладам Львова, Києва та Черкас, частина передана бійцям в АТО.
Насамкінець журналіст подякував всім меценатам, хто допоміг видати й презентувати цю унікальну збірку спогадів, та продовжив спілкування з гостями зустрічі на автограф- та фотосесії.

Людмила Солодка, керівник студентського читацького клубу з буккросингу «Freebook»