Розпочала роботу XXIV Всеукраїнська наукова конференція молодих учених «Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених "РОДЗИНКА ‒ 2022"»

Під час пленарного онлайн-засідання із вітальним словом до учасників конференції звернулися проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергій Корновенко та голова Ради молодих учених Наталія Карауш-Кармазін. Цього року у збірниках матеріалів конференції представлено 418 наукових доповідей учасників, опублікованих на 1136 сторінках за 5 науковими напрямами: «Психолого-педагогічні науки», «Природничо-математичні та комп’ютерні науки», «Філологічні науки. Соціальні комунікації», «Історія. Філософія», «Юридичні науки. Інтелектуальна власність. Державне управління і соціально-політичні науки. Економіка, підприємництво, туризм, менеджмент».

Під час пленарного засідання були заслухані доповіді почесних докторів Черкаського національного університету, які були присвячені науковим розробкам сьогодення нашої держави в умовах війни. Учасники також окреслили перспективні напрями наукових досліджень для молодих вчених. Зокрема, професорка Світлана Жаботинська представила доповідь «Війна за свідомість: медійні технології вербального впливу». Професорка Наталія Ярмоленко зосередилася на інтернет-фольклорі російсько-української війни, його традиціях та новаторстві. Професор Андрій Гусак поділився думками стосовно сучасних викликів перед фізикою-XXI та суміжними науками. Професор Борис Мінаєв представив останні результати досліджень своєї школи молодих науковців та розповів про Черкасит — наноматеріал 21-го століття.

Організатори конференції відзначили активну участь українських і зарубіжних молодих учених. Серед учасників з України, крім представників Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, були студенти, аспіранти та молоді вчені з таких закладів освіти: Бердянський державний педагогічний університет, Київський національний лінгвістичний університет; Київський університет імені Бориса Грінченка; Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Луганський національний аграрний університет, Мелітопольський державний педагогічний університет, Національний авіаційний університет (м. Київ), Державний податковий університет (м. Київ), Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського, Черкаський державний технологічний університет, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Тальнівський економіко-математичний ліцей (Черкаська область).

Серед закордонних ЗВО у конференції взяли участь представники з Азербайджанського університету нафти і промисловості (м. Баку), Азербайджанського університету економіки (м. Баку), Національної академії авіації (м. Баку), Інституту органічного синтезу та хімії вугілля Республіки Казахстан, Академії імені Є. А. Букетова Карагандинського університету (Казахстан), Бакинського державного університету бізнесу.

Рада молодих учених