Практичний психолог, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри педагогіки і психології Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Людмила Сіпко провела для фахівців системи правосуддя семінар з елементами мінітренінгу на тему: «Стресостійкість у процесі професійної діяльності».
У професійному середовищі, де щоденно ухвалюються відповідальні рішення, надзвичайно важливо зберігати емоційну стабільність і внутрішню витримку. Формування стресостійкості — запорука ефективної професійної діяльності фахівців системи правосуддя. Збереження ментального здоров’я — це не лише особиста потреба, а й невіддільна частина професійної відповідальності кожного фахівця, який працює з людьми в умовах високої психоемоційної напруги.
У заході взяли участь: в.о. начальника Корсунь-Шевченківського відділу Смілянської окружної прокуратури — Оксана Кіор, начальник Черкаського районного сектору №2 філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області — Світлана Жало, фахівець Черкаського районного сектору №2 філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області — Олена Шкребтій.
У фокусі зустрічі — практичні інструменти підтримки психоемоційної рівноваги, саморегуляції та профілактики професійного вигорання.
Учасники мали змогу не лише опрацювати актуальні психологічні техніки, а й засвоїти власні підходи до збереження внутрішнього ресурсу в умовах постійної напруги, зокрема:
– сучасні виклики, що впливають на психічний стан працівників;
– методи самодіагностики ознак професійного вигорання;
– техніки швидкої стабілізації емоційного стану;
– інструменти тривалого збереження внутрішнього ресурсу.
Такі заходи є вкрай актуальними для підтримки психоемоційного ресурсу фахівців системи правосуддя та ефективного виконання ними своїх функцій у складних сучасних умовах, пов’язаних із високим рівнем емоційного навантаження.
Кафедра педагогіки і психології