Студентка Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Анастасія Лозова виборола право навчатися в іспанському університеті Вальядоліда в межах проєкту з міжнародної академічної мобільності, який успішно реалізовується в ННІ іноземних мов з 2019 року.

— Ми вдячні нашому партнеру, університету Вальядоліда за те, що у такий складний для нашої країни час університет, постійно демонструючи свою підтримку, знайшов можливість виділити резервні кошти на додаткове грантове місце для наших студентів. За результатами відбору номінаційної комісії, шанс навчатись в іспанському університеті за програмою Еразмус + випав студентці 4-Б курсу Анастасії Лозовій. Ми раді, що можливість познайомитися ближче із європейською системою навчання випала саме Анастасії, адже вона дуже старанна та активна студентка, завжди проявляла інтерес до заходів, присвячених Еразмус+, що проводила наша кафедра, — зазначає координаторка проєкту, в.о. завідувачки кафедри сучасних практик англійської мови Наталія Сливка.

Про свої перші враженні від поїздки за кордон, про європейську архітектуру, та про те, як українцям допомагають за кордоном, розповіла сама учасниця проєкту з міжнародної академічної мобільності Анастасія Лозова:

— Якщо це ваша перша у житті закордонна подорож, то зовсім не варто боятися нового, особливо, якщо є ще така чудова можливість навчатися в іноземному університеті. Програма Erasmus+ стала єдиною причиною відвідати іншу країну в цей тяжкий для нас час, щоб показати український талант, розум та поділитися своїми знаннями та звісно привезти щось нове. Тут чудово влаштована система навчання, де ви можете протягом першого місяця змінити предмети, якщо вони вам виявилися не до душі, і в цьому вам радо допоможуть, тому що іспанці дуже цінують себе та свій час.

У вільний час можна помилуватися чудовою архітектурою, вузенькими вуличками старовинного міста або відпочити у парку. Там можна погодувати й погладити білочку, побачити силу-силенну граціозних павичів, білих качечок та кроликів.

Якщо ви дотримуєтеся думки, що «добре там де нас немає», то ви дуже помиляєтеся. Люди тут дуже добрі та щирі. Відчувається підтримка. В одному з магазинчиків, куди ми завітали, щоб купити продукти, продавчиня, побачивши, що ми українці, відмовилася брати гроші.

Можна нескінченно перераховувати плюси від нових знайомств зі студентами із різних куточків світу до прокачування англійської та звісно іспанської де «прапор» перекладається як «bandera». З Еразмус+ ви можете подорожувати на вихідних, відкрити для себе нову кухню, іншу культуру та цікаві традиції. Але, звісно, це все за межами навчання, бо головна місія — це здобути новий досвід і не забутися, що це не курорт.

Кафедра сучасних практик англійської мови